arkadaşımın 'bence' kaba davranışı

selamlar, dün akşam arkadaş ortamında bir arkadaşım tarafından kaba bir davranışa maruz kaldığımı düşünüyorum abartıyor muyum acaba size sormak istedim.

şöyle ki bu arkadaş sahibinden de çok yüksek fiyata elektronik bir cihazını satacaktı; adam kesinlikle alıyorum dedi, buluştular , adam son anda alırken vazgeçmiş. bu da geldi, aşırı sinirli, söyleniyor sürekli. ben de boşver ya o almazsa başkası alır modundayım, bir ara artık enerjimizi çok düşürdüğü için güzel bir tavırla 'hadi yaa bırak düşünme boşversene almadıysa almadı' dedim. arkadaşım durdu bana dedi ki 'ne boşveri ya yarın bana 12 bin tl ver desem sen verebilecek misin?' gibi asabi şekilde bir cümle kullandı. o an aşırı bozuldum, kaldım böyle. hala da kırgınım. sizce abartıyor muyum?

Abartıyorsun.

  • adwokat  (10.05.19 16:40:08)
g*tlük yapmış bence. Okadar ciddi mi paraya ihtiyacı vardı, onu da anlamadim.

  • velvetmorning  (10.05.19 16:40:26)
abartıyorsun.

  • tabirimekruh  (10.05.19 16:52:02)
Abartmıyorsun. Satamadıysa satamadı. Ortamın içine etmek zorunda mı?
Sinirini sizden çıkarmış. Kenara not edin.

  • sndy  (10.05.19 17:04:30)
üzerinde durulacak bir şey değil. ama hıyarlık etmiş orası doğru.

  • zgrydn  (10.05.19 17:10:58)
kendinle celisiyorsun. arkadasina bosver diyorsun ama sen bosvermiyorsun.

bosver.
  • Leonardo~Da~Vinci  (10.05.19 17:11:31)
kesinlikle abartıyorsun

  • mojiziku  (10.05.19 17:13:11)
bence abartmıyorsun.
ara ara böyle haraketleri olan insanlarla da görüşmemeye çalışıyorum ben genelde.böyle negatif enerji yayan kırıcı insanlara gerek yok diyorum hayat felsefesi olarak.

  • high hopes of the sozluk  (10.05.19 17:40:09 ~ 17:40:49)
kaba davranmış

ancak senin davranışın doğru değil. üzgün ve kızgın insanlara boşver demek olumsuz sonuçlanıyor. vah vah, tüh diyip onun hissettiklerini hisseder gibi görünmen lazım. üzgünse üzülmen, kızgınsa kızman lazım.

bakın bu tavsiye hayat tavsiyesidir, kimse söylemez kolay kolay :)
  • dafuq  (10.05.19 17:43:59)
kaba davranmış abartmıyorsun.

  • Mossy  (10.05.19 19:30:38)
dafug +1, hayat dersine ekleme olarak olayın bilimsel tarafı da var.

kırgın olman da normal, bir süre sonra ya amaan olur öyle diyip kırgınlığından vaz geçeceksin yada ben bu kişiyi af edecek kadar değer veriyormuyum diye bir ikileme düşeceksin, o konuda da kendi kararını vereceksin
  • selam  (10.05.19 22:29:04 ~ 22:33:11)
kaba davranmış abartmıyorsun +1

bundan sonra sert cevap ver susma öyle. hayırdır la 2 görüşelim dedik senin malını mı dinleyecez. bi sakin ol a. koydurma diyeceksin.
  • tabii lan manyak mısın  (10.05.19 23:00:54)
Paraya çok acil ihtiyacı yoksa eğer ( bundan dolayı gergin değilse ) kabalık etmiş

  • photo85  (11.05.19 02:29:03)
o zaman siktirsin gitsin yasını evde tutsun.

sen haklısın.
  • tantunizade murat efendi  (13.05.19 20:31:15)
dafuq +1

  • komando kani var bende  (13.05.19 20:41:54)