[]

dil bağının konuşma engeline sebep olup olmadığı

doktora gitmeden öğrenilebilir mi? kendim baktım ama anlamadım.
 
konuşmaya pek etkisi olduğunu sanmıyorum ama aygırlarda dil bağı olanı tabela için gözetirim.sonucu doğrudan etkileyen bir takıdır.


  • natallica  (09.05.19 23:44:22) 
sert bir bağ yoksa hiç bir etkisi yok malesef, zaten olsaydı küçükken %90 ihtimal hastanede keserlerdi.

benim dilim dışarı çok az çıkıyordu ve R leri basarken damağa tam basamadığı için aradan kaçan hava sağlam bir R sesi vermesini engelliyordu, nazım geçen bir hastanede dil altı bağımı kestirdim. artık dilim dışarı daha fazla çıkıyor, R ler çok az daha kuvvetlendi fakat değdi mi bence değmedi.dil bağını ve dilini maksimum dışarı çıkardığın bi fotoğraf çekip paylaşırsan sana gerekli mi gereksiz mi beklentine çare olur mu söyleyebilirim.
  • zebragibi  (10.05.19 08:03:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.