[]

Bahçedeki Yılan Nasıl Etkisiz Hale Getirilir

Küçük bi' bahçemiz var, annem bahçede yılan görmüş. Şimdi gitme desem, dinlemeyecek gidecektir. Sözlükte de başlığı okuyunca içim ürperdi ne yapsak da o yılanı etkisiz hale getirsek ?
 
Kanallar kazıp içine motorin doldurmak şeklinde bir çözüm var.
Kokusunu sevmediğinden yaklaşmazmış.
Daha pratik bir yol varsa bilmiyorum.
  • Mirket  (07.05.19 22:28:34) 
Kükürt tozu döküldügünü duymustum. Bu arada yilan orda fare birakmaz.


  • tunaktunaktun  (07.05.19 22:45:02) 
türkiyede zehirli pek çok yılan yok diye biliyorum.

buralarda olan tek zehirli yılan(trakya) engerek

onu da kısa kalon gövdesi ve boynuzlu geniş kafasıyla tanırsın.

bunun dışındakilerii hepsi zararsızdır, tabi korkutursan ısırır ama muhtemelen sizin ondan korktuğunuzdan daha çok korkuyodur.

şimdi türü neymiş?
  • killerbee  (07.05.19 22:49:57) 
Kedi olsa yakalar ama korkak tipte kediler değil cabbar kedi lazım.


  • gölgede aynı  (07.05.19 22:55:35) 
öldürmeyin de sakın!süt koyun mutlaka gelir o sırada kafasının arkasından yakalayarak fazla sıkmayarak bir kavanoz v.s. içine koyun sonra yeşillik bir yere çayıra salın.haşere,kemirgen bırakmaz ne güzel!


  • natallica  (07.05.19 22:57:20) 
Bakın şu nasıl ki ondan korkuyorsanız inanın o da sizden korkuyor dokunmayın hiç o da size dokunmaz.

Kendimi bildim bileli bahcemizde yuvalari var hatta hava sıcak olduğunda öbek öbek çıkıp guneslenirler görüp korkarız ama bugüne kadar bir tane bile sırf korkuyoruz diye öldürmedik ve bugüne kadar bebekligim cicuklugum gençliğim yanlarında geçti bir zarar vermediler. Bahçe neticede orası illa ki olacak
  • kirmizipilotkalem  (07.05.19 23:09:12) 
çiftleşme zamanı diye çıkmıştır, bir süre sonra kaybolur.

p.s. hocam sakın kanal kazıp motorin filan dökme bahçeyi etkisiz hale getirirsin. yağmur sularıyla dağılır çevresindeki toprak kurtarılamayacak şekilde zarar görür.
  • engelbert humperdinck  (07.05.19 23:25:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.