macbook pro tornavida

macbook için tornavida alıcam. 2012 model a1286. 15 inç

şurada gerekli olan aletleri göstermiş.

tr.ifixit.com

şunu alsam olmaz değil mi? çünkü bahsettiği tüm tornavidalar yok. bir de yukardakiyle uçları aynı boyutta değil. pen neye göre alıcam bunu?

www.dataservis.net

Neyi sökeceğinize bağlı

3wing vida pili sökmek için gerekli, diski sökmek için torx t6 falan gerekli gibi gibi.

Tek maksadınız kapağı açmak ise bahsedilen philips (yıldız) yeterli olacaktır.
  • hedep  (05.05.19 17:40:33)
trackpad bozuk onu değiştirmem gerek.

  • nick bulamadim  (05.05.19 17:42:03)
Trackpad için herşey lazım ya evvela pil sökülecek triwing ile daha sonra torx ile trackpad sökülecek.

Hazır bir set almanızı öneririm.

Ya da pro's kit falan geniş bir tornavida seti alabilirsiniz (azcık pahalı olabilir).

~hazır set öneremiyorum yav 160 lira olmuş bahsettiğim şey.

yalnızca yazan 00 yıldız t6 torx ve tri point araştıracaksınız sanırım.

Tripoint bulamazsanız nintendo tornavidası olarak da geçer.

(bi ara bimin sattığı dandik sette bile vardı bu üçü, ama tripoint denilenin olma ihtimali ufak setlerde çok düşük oluyor)
  • hedep  (05.05.19 17:59:26 ~ 18:06:10)
proya gerek yok ya. sürekli açıp kapamıcam zaten. her şey derken bir linkteki üçü lazım değil mi? hazır bir set için ne olarak aratabilirim?

  • nick bulamadim  (05.05.19 18:05:11)
n11'de torx t6 yazınca 15 20 liraya bir şeyler çıkıyor (yakın bir elektronik hırdavat çarşısı hatta koçtaştan bile çıkar bu)

ince bir yıldız seti zaten en yaygın olanı (en dış kapak için)

tripoint kastıracak zira n11'de 60 küsür liraydı çıkanlar.
  • hedep  (05.05.19 18:10:05)
şu linkteki tri wing işimi görmez mi? ingilizce sitede tri point y0 diyor dataservis'te triwing 2.0 diyor.

www.dataservis.net

tri wing ve tri point aynı şeyler mi? ikisi de aynı model için olduğunu iddia ediyor. y0 mı aramalıyım yoksa 2.0 mı?
  • nick bulamadim  (05.05.19 18:22:28 ~ 19:32:47)
Benim bildiğim kadarıyla triwing ve tripoint aynı şeyler. Ben hatta hep triwing dedim bugün ifixit'de ilk defa tripoint olarak da gördüm.

Şöyle söyleyeyim yıldız tornavida gibi ucu incelerek gelen bir triwing olur. Yıldız gibi bir aşağı bir yukarı su kaldırıyor. Tam rakamı konusunda bir bilgim yok benim pros kit setin içindekiyle açıyorum ben.

Baya aynı şehirdeysek görüşüverelim değiştirelim hiç vermeyin 50 60 lira dicem tornavidalara :)
  • hedep  (05.05.19 20:02:27 ~ 20:02:58)
tam sizin sorunuzun karsiligi mi bilmiyorum ama macbook pro mun bataryasinin eskimesine ve sismesine bagli olarak trackpad de sorun vardi, bunu internet aramalari ile tespit ettikten sonra, amazondan bu bataryanin yan sanayisini siparis ettik, bataryayi gonderen firma otomatik olarak degisim icin gerekli olan tornavida setini de gonderdi, yani siz de amazona sizinkinin modelini yazarsaniz arkayi acmak icin gerekli olan tornavidalari da otomatik olarak ogrenmis olursunuz. hatta trackapd sorunlu ise sizinki de batarya sismesi nedeniyle olabilir.

  • mavicorap  (05.05.19 21:11:55)
@hedep ben ankara'dayım. hangi şehirdesin? olabilir aslında.

@mavi çorap. yok ya ben su döktüm mal gibi. ama şükür pek bir şey olmadı bilgisayara. sadece trackpad bozuldu. teşekkürler bakıcam amazona.
  • nick bulamadim  (05.05.19 22:55:12)