[]

İnsan ilişkileri

Son zamanlarda pek evden çıkmıyorum (gezme-dolaşma gibi insanlarla etkileşime girmediğimiz şeyler konu dışı). Çıktığımda ise görüştüğüm kişilerin entelektüel seviyeleri (burada küçümseme değil amacım. İlgi alanları da diyebiliriz, sohbet konusu da diyebiliriz) pek yeterli gelmiyor. Eğlenerek yaptığınız muhabbetler vs bayramda "ee daha daha nasılsınız" muhabbeti gibi. Bir şey katmayan muhabbetler dönüyor.

Böyle olunca ve havaların da ısınmasıyla kendimi "soyutlanmış", "yeterli etkileşime sahip olmamak", "dış dünyadan kopmuş" gibi daha da çoğaltılabilecek durumlarda hissediyorum.

Hissettiğim depresyon değil, kişisel bir yetersizlik de değil. Gururlu yalnızlık, çok zekiyim kimseyle anlaşamıyorum, bunlar aptal gibi şeyler de düşünmüyorum.

İstediğim siyaset, ekonomi ve futbol haricinde yüz yüze bir şey konuşabileceğim herhangi bir insan. Zenginlerin kulüpleri var ya aslında öyle bir şey iyi olurdu ama burada ne kulüp var ne de ben zenginim :).

Siz böyle bir hisse kapılıyor musunuz ? Hissedince ne yapıyorsunuz ?.

 
Ben de benzer durumdayım. Çözümü kafa dengi birini bulmak ama en zor kısmı da bu. Bu yüzden genelde kendimden büyük insanlarla daha iyi anlaşırım.

Çoğu zaman da twitterda,sözlükte yazdıklarını beğendiğim kişilerle konuşmaya çalışırım başka yolu yok sanırım.
  • Pertev nail  (04.05.19 18:50:25) 
ben öyle bir ortam bulamadım. bulunduğum ortamı anlayıp ayak uyduruyorum. bu da çok keyifli.


  • for day to break  (04.05.19 18:59:16) 
Ben Budist cemaatlere dahil oldum. Genelde baya güzel muhabbet oluyor. Akıllı zeki eğitimli bilgili insanlar. İstanbul'da birkaç tane var, deneyin derim.


  • JohnOakley  (04.05.19 20:53:37) 
ne zaman böyle hissetsem quora, reddit,xdadevelopers ve stackoverflow sekmelerinde dolaşıyorum


  • bardakigüneşgözlüğü  (05.05.19 04:09:22) 
@JohnOakley budist cemaatleri nasıl bulurum ?
süper fikir

  • devilone  (06.05.19 14:58:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.