[]

Kediden hoşlanmayan akraba - Varsayımsal soru

Ön bilgi: şu anda bir kedimiz yok, ara ara küçük ya da hasta kedileri sahiplendirene kadar geçici yuva oluyoruz.

Nişanlımın pek kedi sevmeyen bir kuzeni var, kedi olan eve girmeyi pek tercih etmez. Normalde çok iyi anlaşıyor ve eğleniyoruz aslında, onda sıkıntı yok. Önümüzdeki bayram tatilinde de bize gelecek, öyle bir plan yaptık bu sefer. Biletini falan her şeyi ayarladı.

Şu an öyle bir durum yok ama benim aklıma geldi acaba napardım diye; bu durumda bir kediye geçici yuva olmanız gerekse siz napardınız?

Hem kedi sevmeyen biri açısından, hem de kendi açınızdan düşünüp cevap verebilirseniz çok sevinirim.

 
böyle bir aciliyet durumunda kuzene laf düşeceğini sanmıyorum.


  • elorelia  (03.05.19 09:31:41) 
Geçici olarak ev sahibi oluyormuşsunuz. O döneme denk gelirse yapacak pek bir şey yok. Yani anlayış göstermeli kuzen. Zaten acil durumda falan alıyorsunuz anladığım kadarıyla. O yüzden ne diyecek, atın bunu mu diyecek?

Yok kedi sahiplenirseniz yine laf düşmez. O kedi o zaman o evin bir üyesi oluyor. Ev onun, kuzen misafir yani. Yine yapabilecek bir şey yok.

Benim kedim var. Kediden korkan akrabam var, yılda 1 kere evime gelen. Üstüne atlamadığı sürece sorun olmama seviyesinde kalıyor. Gerçi kedi de sürekli olan gitmeye çalışıyor garip bir şekilde. Yatıya geldiyse de korkan, yattığı odanın kapısını kapatıyorum. Olay bitiyor.
  • windowsguvenlikduvari  (03.05.19 09:50:26) 
kedi evde kalır
kuzen ister kalır ister gider

kusura bakma ama kuzenin yerine kendimi koyup empati yapamıyorum.
canlı sevmeyen kimse yok çevremde..
  • 2 tostos turan  (03.05.19 09:50:29) 
Elorelia +1


  • megalomaniac  (03.05.19 10:32:19) 
* Kedim yoksa kuzenin geleceği zamana yakın kedi misafir etmemeye çalışırım
* Kedim olduğu zaman ailenin bir üyesi olyor, kuzen gelecek diye kedi gidemez. Kuzen düşünsün.

  • SiyamkedisiZorro  (03.05.19 11:04:34) 
eşim kediden deli gibi korkuyor. bu korkuyu size tarif etmem mümkün değil.
köpek, kuş, aslan, kaplan, maymun değil. kedi. 20 metre ileride görse, koşmaya başlar.

eşimin çok yakın arkadaşları var kedi besleyen, onların evine gitmiyoruz. onlar bize geliyor, bizde vakit geçiriyoruz. zira ev onların ve kedinin evi. biz gidiyoruz diye odaya kapattıramayız kedileri.

eğer ev sahibi olsam, evimde kediden deli gibi korkan bir misafirim yatılı olarak kalsa ve bu aşamada geçici olarak bir kediye yuva olmam gerekirse ilk etapta farklı bir geçici yuva bulmaya çalışırdım kedi için. eğer bulamazsam da misafirime durumu güzel bir dille anlatırdım.
  • teritori  (03.05.19 11:28:55) 
acil bir durum olursa kedi oteline - ucreti karsiligi bakabilecek birine ya da bir arkadasima verirdim. keyifli vakit gecirebilmek icin biletini almis, zamanini ayirip size gelmis, tatilini bu sekilde harcamaya karar vermis birinin keyfini kacirmaya gerek yok.


  • brkylmz  (03.05.19 12:11:16) 
kedinin huyuna bağlı. bizim kedi bizle yatinca yatip biz kalkinca kalkiyor. hic gece ortasinda kalkip dolasmisligi yok. hoslanmayan misafir gelince salonda tutuyoruz. biraz uzuluyor ama olsun.


  • aydogank  (03.05.19 12:46:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.