[]

Yüzüklerin Efendisi, Hobbit vs

Merhaba,

Yüzüklerin efendisi serisini hiç izlemedim. Bildiğim kadarıyla üç filmi var: yüzük kardeşliği, iki kule, kralın dönüşü.

Sonra bir de 2012’de çıkmış hobbit serisi var, bu filmle direkt bağlantısı var mıdır?

Harry potter serisini de izlemedim, önce hangisini izleyeyim?

Teşekkürler.

 
Yüzüklerin efendisi ile başlanabilir. Zaten filmin başında hobbit olayına değiniliyor. önerim extended versiyonu izlemen.


  • tolgan  (02.05.19 18:20:46) 
ben harry potter der, zirveyi yüzüklerin efendisine bırakırdım.

tolgan doğru söylemiş, kesilmemiş versiyonlarını indir malum ortamdan.
  • blue eyes white dragon  (02.05.19 18:24:44) 
Ben olsam hobbitten başlarım. Sonra yüzük serisni izlerim. Çünkü hobbit yüzükten öncesini anlatıyor.


  • adwokat  (02.05.19 18:25:28) 
ben hobbit ile baslamistim. hobbit ile baslamani tavsiye ederim.


  • 65 derece  (02.05.19 18:35:08) 
kitaplar yazılırken de önce hobbit yazılmıştı. filmler çekildiğinde ters gittiler. ben olsaydım hobbit ile başlardım. bağlantısı var evet. karakterler falan aynı hep. aynı dünyada.


  • bohr atom modeli  (02.05.19 18:42:12 ~ 18:43:02) 
Hobbit ile başlama filmler için. Ben hobbit serisini zar zor bitirmiştim ki biri bana gelip "orta dünya ile ilgili filmler yapılacak ve sen zar zor izleyeceksin" deseydi hayatta inanmaz ve çok pis dalga geçerdim ancak peter dallaması başardı bunu. Diğer arkadaşların da dediği gibi yüzüklerin efendisinin extended versiyonlarıyla yardır direkt.


  • j r r tolkien hayrani  (02.05.19 19:56:16) 
Normalde yayin sırası derdim ama hobbit ile lotr yer degistirirse bi sikinti olmaz ama gandalfin yeri vs farkli olur. Yayin sirasina sadik kalman ilk tercihtir. La lotr harry potter i tokat manyagi yapar kiyaslanamaz bile


  • basond  (02.05.19 19:57:39) 
Kimse yazmamış, önce kitaplarını okusan daha güzel olur bence.


  • birfincankahvedahaisteyenadam  (02.05.19 22:55:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.