[]

Akıl rica ediyorum, kedi konusunda

Merhaba herkeslere;

Çok canımı sıkan bir konu hakkında desteğinizi rica edeceğim, konuya dalıyorum;

Benim yarım akıllı hatta beyinsiz patronum evlerinde 1 kedileri ve 1 köpekleri olmasına rağmen şımarık kızı tutturdu diye bir kedi daha buluyor birinin aracılığıyla, alıp eve götürüyor, evdeki köpekle ilk görüşte anlaşamıyorlar, biraz tedirginlik yaratıyorlar normal olarak. Onlara alışma sürecini asla tanımadan alıp kediyi şirkete getiriyor patron. Çünkü kızı "bu kedi bu evden gidecek" diye tepiniyor. (Kız 9 yaşında, tam bir zengin veledi tripleri içinde daima beni çıldırtıyor)

Şirketimiz 6 katlı. Kediyi 4 tarafı kapalı bir oturma alanında tutuyoruz geceleri, benim sorunum ise; gündüzleri terasın kapısını açıp kediyi balkona salmaları. Kocaman U şeklinde bir balkonumuz var, çevresinde hiçbir koruma yok ve komple mermer. Terasta çiçekler böcekler koltuklar hatta cüce ağaçlar vs var.

Kedimiz normal olarak mermerlere zıplıyor ve 6 kat yükseklikte dolaşıyor, aşağı bakıyor falan. Benim her defasında elim ayağım titriyor, kalbim çarpıyor, onu orada bırakıp çalışamıyorum, sürekli aklım onda. Ya düşerse, ya ayağı kayarsa diye. Yemekhanemiz de o katta ve oradan biri beni arayınca yüreğim ağzıma geliyor bir şey mi oldu diye.

Patronumla kovulma pahasına kavga ettim, sinirimden oturdum ağladım, söz verdi açmayacaktı ama tabii ki 2 gün sonra yine açmaya başladı. Ben kapatıyorum misal, ben inince o açıyor kapıları çünkü o akıllıymış düşmezmiş. Bunun yağmuru var çamuru var, bir kuş görse aklı gidiyor.

Benden başkası elini sürmüyor, şirkette 1 2 kişi dışında herkes kediden kaçıyor. Tuvaletiyle, mamasıyla, suyuyla her şeyiyle ben ilgileniyorum. O kadar güzel bir hayvan ki aşık oldum resmen, hiç kıyamıyorum bırakmaya orada.

Benim önerilerimi kabul etmiyor, şöyle;

1. Teknik servise koyalım orası güvenli diyorum orada güvenlik kamerası var öter diyor.
2. Bizim ofise koyalım diyorum, sürekli çığlık atanlar, kapısını kapatanlar, gitsin yoksa çıkmam odamdan diyenler var.
3. Mutfakta olmaz onu kabul ediyorum.
4. Teras tehlikeli.

Bu hayvan 2 yaşında henüz, 20 yıl terasta yaşar mı diyorum orasını allaha bırakalım diyor bana. Bodrum'da yazlığı var ve her yaz oraya gidiyorlar, bu kediciğim de giderse bunların elinden kaçacak muhtemelen, aklıma bir şey gelmiyor, ne yapabilirim?

Not: Benim bir kedim var ve evim çok küçük hem de 2. kediye bakacak, veteriner işlerini halledebilecek kadar güçlü değilim.

Nasıl ikna edebileceğime dair yaratıcı bir fikre ihtiyacım var.

Çok teşekkürler.

Küçük prensesim de bu;

www.hizliresimyukle.com

 
Kedi cok güzelmiş ya:) bence sahiplendirin, buna cok talipli olur...

Terastan düşeceğini pek sanmiyorum ama sizi de anliyorum, ben de cok korkuyorum kediler kenarda gezerken. Belki terasa ziplanmayacak yukseklikte cam setler yaptirilabilir mi?
  • her giriste sifresini unutan adam  (02.05.19 14:31:49) 
Terastan düşmez derdim ama düşebilir maalesef. Benim kedim de çok akıllı, 5. katta balkonda takılıyor diyordum. Ama aşağı düştü. Muhtemelen camın önüne kuş gelince direkt atladı. Hiçbir şeyi yok şu an epey sağlıklı. Deli gibi koşturuyor.

Önerim, partonu ikna etmek ile uğraşma. Kedinin menzilini belirle ve tasma tak. Şu vücudun birkaç yerinden takılan tasmalardan. İpini de bir yere bağlarsın. Düşme ihtimali olmaz.

Haa kedi bundan ne kadar hoşlanır onu bilemem ama zamanla alışır.
  • himmet dayi  (02.05.19 14:45:30) 
Tosunum çook güzelmiş:)
terastan düşmez diye bir şey yok. Hatta bence kesinlikle düşer!
5 sene düşmez, bir kere ayağı kayar ya da bir sineğe kuşa heyecanlanır düşer aşağı. Çok gördüm böyle “ama bu zamana kadar bişey olmamıştı” diyenleri.
Yapacağınız tek şey bir operasyonla kediyi ordan alıp başka birine sahiplendirmek.
Gerekirse burdan ilan açın, ücretsiz sitelerden açın, veterinerinize haber verin o birilerine ulaşsın vs.. ama mutlaka ordan kurtarın o kediyi, düşüncelerinizde sonuna kadar haklısınız.
  • artci sarsinti  (02.05.19 16:38:52) 
kedi inanılmaz tatlış.
sahiplendir kaçtı de, hatta araba çarptı kaçarken de.

daha yaratıcı bir fikri ben zamanında uyguladım ama herkeste işe yaramaz. Bir hacı amca vardı, bahçesinde labrador var yapayalnız, kısırlaştırmıyor da, hayvan kafayı sıyırmış zaten delirmiş artık, küçücük kafeste; yağmur, kar tepesine yağıyor. Çok uğraştık, neyse hiçbir yolu yok, adam kuru ekmek su ile besliyor orada, malı gibi görüyor ama canlı bir varlık gibi görmüyor. Bir gün yüzüme biraz uçuk falan çıkmış gibi makyaj yapıp gittim yanına, dedim ki geçe peygamber efendimiz girdi rüyama, şu halime bak yüzüm gözüm nurundan patladı (bu arada ateistim ama kimsenin inancına saygısızlık etmek istemem tabi) neyse işte o köpeğin rızkını başka yerde verdiğini söyledi vs diye abuk bir hikaye anlattım ama arada kendi çocukları ve torunlarıyla ilgili de gerçekçi birkaç şey sıkıştırdım, işte bunun büyük oğlu kendi çocuklarıyla sokaktaki çingenen çocukları dövüyordu falan, ondan bahsettim. Çok saçma ama adam inandı, neyse köpeği sahiplendirdik, sonra yavruları falan oldu, doğru düzgün beslendiği bir yere kapak attı. Bir de bu olayın ertesi günü işe gidderken yine oradan geçiyordum tuttu beni karısına yüzümü göstermek istemiş, ama tabi tüm uçuklar geçivermişti, neyse ona da bi hikaye uydurdum, hemen geçti falan diye. :)
  • tiny penny  (02.05.19 16:50:32) 
bir arkadasin yillardir terasta takilan kedisi gecen sene dustu oldu. dusmez diye bir sey yok, duser ama olmez diye bir sey de yok. bu gercek kenarda dursun.

sokakta takilsa daha mutlu olmaz mi acaba?
  • jimicik  (02.05.19 16:52:11) 
o nasıl prenses ya öldüm gülmekten, sideshow bob gibi.

soruya cevap, sahiplendirin, sayko kızların da bir alıcısı olur.

sahiplendirdiğinizi patron bilmesin. kaçmış falan dersiniz.
  • Jesus Christ  (02.05.19 20:12:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.