[]

Almanya için Passaport

1) 20 Kasım'da pasaportumun(bordo) süresi bitiyor. 26 Haziran'da almanya uçuşumuz var.
Passaportum'u yenilememe gerek var mı? en fazla 15 gün kalacağız. Belki 10 gün.

2) Bir de dönüş bileti almamıza gerek var mı vize için? Arkadaşım hollanda vizesi alacak ama satın alınan dönüş bileti istiyorlarmış. THY'den Rezarvasyonlu dönüş bileti kabul olmuyor mu?

3) Bir de son olarak, almanya için vize kaç günde çıkar? mayıs'ın sonu haziran'ın başı civarlarında başvurulursa.

 
1. 3 aydan az kalırsa bazı ülkeler sorun çıkarır. iyi haber uçağa binmeden söylerler. uçağa alınmazsınız yani.
2. vize için rezervasyon yeterli. gidip uçak bileti almayın kek gibi. çıkmazsa ortada kalırsınız. thy'den yapın.
3. 5 iş gününde falan çıkmış olur genelde. tatilleri falan yoksa tabi. yumurta kapıya gelmeden başvurun şengen için 90 gün öncesinden başvurabilirsiniz. öyle yapın. yaratıcı olun rezervasyonlar gerçek olmak zorunda değil. anca kekler gerçek rezervasyonla son dakikada vize almaya gider. planın varsa alacaksın vizeyi. kek olma. topkek ol.
  • ozdek  (01.05.19 00:23:22) 
1. ozdek +1. ama ilk kez vize almıyorsanız. uzun süreli verebilirler. bu nedenle iki pasaport taşımak ile uğraşmamak için yeni pasaport alabilrsiniz.
2. son bir yılda almanya'ya iki kere gittim. sıradaki pek çok insana dönüş bileti soruldu. hatta orta yaşlı bir çift dönüş biletini bulamayınca epeyce uğraştırdılar. neyseki bileti alan kişi dönüş biletini gönderdi de uçağa aldırlar (bunlar ankara'dan almanya'ya olan doğrudan uçuşta yaşandı. istanbul'da işler böyle mi bilemiyorum).
3. haziran'da uzun bayram tatili var. yaz dönemi vize yoğun olur. şuann başvuran ve 15-18 gün arası vize bekleyenler var. randevu süresini de eklerseniz bence 3 haftada ancak çıkar.
  • helenart  (01.05.19 08:58:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.