[]

İstanbul bilgi gezilecek yer yardım

İstanbul’un hakimleri,
Fuar sebebiyle Ankara’dan İstanbul’a geldik bu hafta burdayım. Gündüzleri fuar olacak ama akşamları da değerlendirmek istiyorum hatta cts pzr tüm vaktimi İstanbul’a ayırayım diyorum. E biz Ankara’dayken İstanbul da hayat var diye duyuyorduk merak ediyorduk. Beylikdüzü’nde otelim bugün Albatros sahiline gittim fena değil. Hafta içi akşam Avrupa yakasında, hafta sonu yaka ve zaman farketmeyecek şekilde ne yapayım nerelere gideyim. Değerli fikirlerinizi merakla bekliyorum. Bu İstanbul neden İstanbul? 
1.karaköy iskeleden başlayın mumhane cad.(o meşhur karaköy kafelerinin oldugu yer) boyunca yürüyün, ilginizi çeken bi kafede takılırsınız, benim favorim wom. ordan da maçkaya kadar sahil boyu yürüyün derim hava güzel olursa. maçkada da bir iki saat oturup soluklanır bir şeyler içersiniz. sonra isterseniz beşiktaş merkeze geçersiniz.

2. tarihi yarımadaya gidin. ben çok severim de genelde gereksiz gören de çok. arap yogunlugundan dolayı. yalnız bu bölgenin mekanlarını şahsen sevmiyorum, güzel varsa da ben bilmiyorum. tur atıp gülhaneye gidip dinlenmeyi, ordan sahil boyu yürümeyi tercih ediyorum.

3. bomontiadaya gidebilirsiniz. burda bazen hoş dinletiler oluyor bira-şarap ne içerseniz eşliğinde iç avlusunda takılabilirsiniz. www.bomontiada.com

4. en güzel rotalardan biri ortaköy-emirgan sahil hattı. mesafe uzak gelmez ve hava güzel olursa buraya da gidin derim. araçlıysanız burdan atatürk arboretumuna geçebilirsiniz.

sanatsal etkinlikler için bi buraya bakabilirsiniz :www.akbanksanat.com

bu arada en bilindik yerleri yazdım ancak mesela beylikdüzü demişsiniz florya sahili de güzeldir. sadece dinlenmek için yürüyüş yapmaya daha uygun ama. canlılık ve istanbul'u hissetmek için ben kalabalık olsa da olmasa da merkezi yerlere gidilmesi ve o atmosferlerin de yaşanması gerektiğini düşünüyorum. iyi gezmeler.
  • blacksky  (29.04.19 21:48:48 ~ 21:50:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.