[]

uyurken diş gıcırdatmak

ben fark etmiyorum tabii ama çok rahatsız edici bir şekilde gıcırdatıyormuşum. en kolay şekilde nasıl çözüm bulabilirim bu duruma?
 
Gece plağı
Botoks

  • veritaslibertas  (29.04.19 19:45:05) 
Gece plagi kullanman lazim


  • chitosan  (29.04.19 19:47:29) 
magnezyum taviyesi ile kaslarınızın gevşemesini sağlayabilirsiniz


  • taurina  (29.04.19 19:48:19) 
Önce dişlerinde o basıncı yaratan ve muhtemelen çözüme kavuşturamayıp bastırdığın stres/travma kaynağını ve sebebini buluyorsun. Üzerine giderek bir şekilde hallediyorsun. Bir sonraki gece ve diğerlerinde dişini falan sıkmıyorsun.

Ya da uyumadan önce vücudu ciddi bir telkinle gevşetiyorsun. Kollarından bacaklarına dişlerinden zihnine kadar. En az 30 saniye, yetmezse bir 30 saniye daha. Her gece aynı şekilde. Bence ilk seçeneğin üzerine git ve sorunu kökünden hallet.
  • levent bilgen  (29.04.19 19:56:11) 
Bagirsak problemi olabilir veya psikolojik.


  • wgwrcan  (29.04.19 20:13:33) 
migren için akupunktura giderken migrenle ilişkili olduğunu düşündüğüm bu diş gıcırdatmak ve çenemi sıkmaktanda bahsettin. doktorda tamam hemen onunlada ilgilenelim dedi ve tedavi süresince çenem içinde akupunktur uyguladı. çiğneme kapasitem, çenemi açma şeklim, diş etlerimde ağrı, esnemem vesaire her şey inanılmaz ölçüde olumlu etkilendi. akupunkturda aklınızda olabilir.

bir de internette bununla ilgili egzersiz videoları var, onlardan da faydalanıyorum.

ayrıca evet, temel sebebi bulmak daha önemli.
  • Phoebe  (29.04.19 20:18:37 ~ 20:18:57) 
@levent çok uzun zamandır var olan bir sorun, stresten olduğunu sanmıyorum.


  • candide  (29.04.19 20:19:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.