[]

"Grab my attention a lot" kalıbı doğru mu?

Kulağıma doğru gibi geldi ama sanki Grammer olarak hatalı gibi de.
 
a lot fazla kaçmış gibi. grab fiili zaten anlamı güçlendiriyor. bir de ne amaçla kullandığını bilmiyorum ama emir cümlesiyse kulağa garip geliyor.

ayrıca sorduğun "grabbing attention" kalıbıysa evet doğru, kullanılabilir.

not: edit
  • bohr atom modeli  (29.04.19 11:59:09 ~ 12:00:39) 
"X grabs my attention a lot" gibi bir cümle olacak. A lot böyle bir cümlede kullanılır mı onu merak ettim aslında


  • playing star again  (29.04.19 12:01:40) 
normalde having attention kullanılıyor biliyorsun. grab deyince zaten bu anlamı güçlendirmiş olduğundan bana a lot da koyunca biraz fazlalıkmış gibi geldi. yine de farklı görüşleri dinlemek gerek :)


  • bohr atom modeli  (29.04.19 12:05:20) 
a lot yerine often desen daha güzel.


  • babilbaligi  (29.04.19 12:06:44) 
ben olsam x grabs my attention nowadays derdim. a lot koymazdım. fonetik olarak yanlış gibi geliyor kulağıma. fazlaca dikkatimi çekiyor demek istiyorsunuz ama a lot yerine constantly eklenebilir. nowadays, x constantly grabs my attention .


  • interview with the vampire  (29.04.19 12:13:59 ~ 12:30:31) 
grab yerine attract kullanabilirsin.


  • mg3929  (29.04.19 12:14:24) 
A herkese teşekkürler, sadece grab my attention dedim.


  • playing star again  (29.04.19 14:04:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.