[]

Nothing breaks like a heart (Miley Cryus Şarkısı)

Çeviri siteleri: "Hiçbir şey kalp gibi kırılmaz" diye çevirmiş.

Nothing is broken like a heart değil mi onun ingiliççesi :)

Yoksa bu bir kalıp mı? Edilgen çatı kuralına neden uymuyor. Şarkıyı akıcı söyleyebilmek için mi?

 
böyle bir kullanım var. the lock opens, the wall cracks gibi falan. bunun diğer kullanımı "nothing gets broken like a heart" olurdu. nothing is broken biraz farklı.


  • bohr atom modeli  (24.04.19 01:36:20) 
bazı nesnelerin başına gelebilecek fiiller bellidir. kapı açılır kapanır, bi üstteki örnekler vs vs. bu fiilleri özne olarak kullandığında cümle anlam olarak zaten edilgen oluyor.

door opens sideways dediğinde mesela kimse kapının bir şeyi açtığını düşünmez ilk olarak. böyle fiillerde var bu kullanım, çevirisi de düz ve yavan olmakla beraber doğru.
  • reavelyn  (24.04.19 02:14:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.