[]

İngilizce

Ted talks videoları izliyorum; konuşmacı ingilizce konuşuyor ve aynı zamanda ingilizce altyazılı.bilmediğim kelime olunca üzerine tıkladığımda türkçesini görebiliyorum.sizce bu yöntem ingilizcemi geliştirmeme faydalı olur mu?
 
Faydalı. Farkı görmek adına birkaç videoyu şimdi altyazısız izleyip ne kadar anladığınla birkaç ay sonra altyazısız ne kadar anladığına bakabilirsin.
Daha iyi geliştirmek için de tavsiye, öğrendiğin kelimeleri yazıp gece yatmadan önce üstünden geçin, haftada bir gün de o hafta öğrendiğiniz kelimelerin tekrarını yapın.

  • senolll  (23.04.19 21:14:43) 
İngilizce kursunda hoca bunu ödev veriyordu bazen faydalı olur


  • lorne malvo  (23.04.19 22:02:53) 
birde altyazısız izle. hem faydasını görürsün. hemde tam pekiştirirsin.


  • paudi  (23.04.19 22:09:28) 
Sevgilim de ayni seyi yapiyordu. Yurtdisina tasindigimizda bu sekilde Ingilizceyi coktan konusacak kadar ogrenmis oldugunu fark etti, ve pratik eksikligini giderirken hic zorlanmadi.
Kesinlikle ise yarayacak.

  • malmoth  (23.04.19 22:22:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.