balkon yıkamak için basınçlı yıkama makinesi almak?

şarıl şarıl su akıyor yıkarken, bundan alsam mantıklı mı? amacım su tasarrufu ama maddi olarak değil, su heba olmasın istiyorum.

şöyle bir şey var mesela:
urun.n11.com

aparat olarak da bu:
urun.n11.com

çok mantıklı bence. banyo ve tuvalet de çok rahat yıkanır o basınçla.

  • diffarentiationation  (19.04.19 16:21:31)
Ne güzel insanmışsınız. Bunu demek istedim sadece.

  • windowsguvenlikduvari  (19.04.19 16:24:50 ~ 16:25:17)
Bende bu makinenin uyduruk bir markası var. Araba yıkamak için almıştım ama sağolsun hanım balkon,yolluk,ufak halı ne bulursa yıkatıyor. Banyo temizliğinde de çok iş gören bir alet. Gerçekten su tasarrufu işine yarıyor normal hortumla yıkarken mahalle boyu su akardı, şimdi neredeyse yarısından daha az su ile işimi görüyorum kaldı ki araba dediğimde ducato maxi. Kesenizi hırpalamayacaksa alın

  • synax  (19.04.19 16:39:01)
Şarıl şarıl su akıtacak kadar büyük balkon sahibi olmak :((((

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (19.04.19 17:00:14)
Kıskandım

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (19.04.19 17:00:27)
bence değil.
sürekli ilgili ürünler üretilirken kullanılan su miktarı göz ardı ediliyor. Bu çerçeveden düşünürsen belki bu ürünü aldığında, heba edeceğin sudan çok daha fazlasını heba etmiş olacaksın.
Bir de böyle düşün ;)
  • re noreno  (19.04.19 18:09:32)
@re noreno
ürün üretilmiş, yurda ithal edilmiş. artık yapacak bir şey yok. nasıl üretiliyor bilmiyorum, belki haklısınızdır.

@sivrisinek
kullanacak kişi var da alıyorum. vitrine koymayacağız yani:)
fakat balkon toz oluyor, ayda 1 kez yıkandığı için de kolay kolay çıkmıyor. balkon yıkayanlar bilir belki, içeride biriken çerçöp, toz kolay kolay gidere ulaşmıyor. tazyikle itmek gerekiyor.
ayrıca mop sadece zemini temizler geri kalan kısımlar ne olacak?
ve bunu 2 balkon için düşünelim.
  • cemiyetin ünlü siması  (20.04.19 16:01:29)