3 günde düğünde oynamayı nasıl beceririm?

Arkadaşlar merhaba soru önemli. Hızlı bir düğün kararı aldık. Kına gecesi filan istiyorlar. Hiçbir oyun ve dans bilmiyorum suda kendimi kastığım için batan birisiyim. Nasıl oynamayı öğrenirim. Haftaya perşembe günü kına var. Allahtan düğün çalgılı değil. Var mı bir tarifi?
Durum ciddi, teşekkürler

Eğer belli bir yörenin kurallı, adımlı filan bir oyunu değilse çok zor değil. Bence en çok bilmen gereken şey diğer insanların da bu işin gizli ilmine filan vakıf olmadıklarıdır. Herkes kafasına göre takılıyor. Müziğin ritmine uyup kasılmazsan olur o iş. Bir de gerçekten eğlenen insanlar daha iyi görünüyor oynarken. Eğlenmeye ve mutlu olmaya çalış. İnsanlar ne der, beğenirler mi filan diye düşünme. Gerçekten berbat oynayan gelin ve damatlar gördüm. Mutlu bir evlilik yaptığında bunlar hoş bir detay olarak kalıyor. Kimse de üzerinde durmuyor bence. Hatta kimileri bana sevimli bile gelmiştir.

Mutluluklar dilerim.
  • puyule  (18.04.19 21:27:58)
Tek çare (bkz: alkol)

  • gmzo  (18.04.19 22:16:26)
Yanına oynayacak birilerini bul göze batmazsin. Piste gelinle birlikte tek çıkmamaya çalış. Oyun olarak videoları aç izle ama dansöz gibi kiviran yada odun gibi olan olmasın. Bazıları çok iğreti duruyor zaten düğünde. Dans dersen hızlı bi dans dersi alabilirsiniz 2 3 günde öğretiyorlar beş dakikalık bir oyunu eşli gideceksiniz tabiki.

  • Topalordek  (18.04.19 22:27:30)
Alkol moruk, başka çaresi yok. Ben de aynı dertten müzdaripim. 5 Ay sonra düğünüm var şimdiden açıp videoları izliyorum. Düğün öncesi 3 kadeh viski atıp öyle çıkmayı düşünüyorum.

  • Arthur Dayne  (18.04.19 23:23:49)
İlla oynamalı mı olacak? Slow müzikte dans edin

  • sekerse tehlike  (18.04.19 23:56:25)
Aynanın karşısına geçip yapacaksınız bunları. Küçük ama önemli bir detay

  • rakidabalikolsa  (18.04.19 23:58:57)
Pavyona git.

  • ekrem abiniz  (19.04.19 01:35:13)
Hemen bir dans kursu bul. İyi bi hocaya denk gelirsen 2-3 günde kaskatılıktan kurtulur, pistte sıradan bi insan gibi oynayabilirsin. Hatta mümkünse eşinle git, mümkün değilse yalnız da olur.

  • megalomaniac  (19.04.19 03:35:55)
hiç halay vs bilmem. düğünümde de oynamadım. eşimin karşısında alkış tuttum sonra herkes kendi keyfine oynuyor, kendini gösteriyor; seni unutuyorlar. arada gelip kalksana diyenler var "dizim ağrıyor" de. oldu bitti.

  • jenasinans  (19.04.19 10:45:15)
alkol her şeyin ilacı, nasıl gevşiyor insan anlatamam.

  • emfuzi  (19.04.19 10:53:25)