Çek cumhuriyeti-prag

-İstanbulda çek kronu bulabilir miyiz?
-pragta havaalanına inince exchange yapılacak yer var mı? Çok komisyon yer miyiz?
-havaalanından merkeze en kolay ve ucuz nasıl geçilir?

Teşekkürler şimdiden.

İlk sorunun cevabını bilmiyorum da delice komisyon yiyorsunuz, no comission yazan yerlere bakın. No comission yazanlar bile komisyon itelemeye çalışabiliyor, bir de itiaz ederseniz tamam ya komisyonsuz bozayım deyip işlemi yapıyor. Gerçekten Prag kadar turist yolma tandanslı şehir görmemiştim. Turistik gibi görünen her şeyden uzamak lazım, yolma odaklılar zira.

  • nimberjack  (17.04.19 22:36:59)
2- olması lazım ama mantıken burada büyük meblağda para bozdurmak çok karlı bir iş olmayacaktır.

3- shuttle otobüs var.
  • sanat guresi  (17.04.19 22:37:34)
Biz otobüsle şehir merkezine ulaşıp tramvayla airbnb den ayarladigimiz eve gitmiştik. Ev sahibi çok cici bir kızdı istersen telefonunu verebilirim. Otobüs ve tramvay biletlerini kredi kartıyla almıştım exchange isini de oldtown da dolaşırken en yüksek kur neye denk geldiysek karşılaştırıp bozdurmuştuk. Bu arada benim kredi kartı direkt yuro ve dolar hesabi da tanimli olduğu icin kredi kartından pek mağdur olmuyoruz kur farkını düşünmeden harcama yapabiliyoruz tavsiye ederim. İyi tatiller

  • monkey  (17.04.19 22:38:18)
istanbul laleli beyazıt taraflarında bulabilirsiniz muhtemelen
havaalanında çok kötüdür kur, onun yerine atmden tr hesabınızdan çekerseniz kaybınız daha az olabilir. Enpara 3 dolar alıyor komisyon. arkadaşım sanırım unicreditten çekiyordu, yapı kredi ile anlaşmaları varmış ve komisyonsuzmuş mu ne. Siz de kendi bankanız için bakabilirsiniz.

  • senolll  (17.04.19 22:39:22)
1) Istanbul'dan alacaginiz Cek Kronu Cekya'daki en kotu kurdan bile daha pahaliya geliyordu 4 sene once baktigimda. Cek Konsoloslugu da "Turkiye'den almayin, Cek Kronu yerine baska para verseler anlamazsiniz" demisti.

2) Havaalanindaki ATM'lerden az para cekip veya orada cok az bozdurup otobuse biner, merkezde daha iyi bir kurdan bozdurursunuz.

3) Airport Express havaalaninin onundeki duraktan yarim saatte bir kalkiyor, kodu AE. Kisi basi 60 kron. Direkt tren garina gidiyor ama gar zaten merkezde, oradan her yere ulasabilirsiniz. Onun haricinde 119 olmasi lazim, o da merkeze gider. Onun biletini kartla makineden alabiliyorsunuz galiba, yeni makine koymuslardi son donusumde diye hatirliyorum, emin degilim. Yanlis yonlendirmeyeyim, siz bakin yine de. Bir de idos.cz sitesinden tum sehir ici, sehir disi ulasim seceneklerini goruntuleyebilirsiniz. Saatleri, duraklari her seyi yazar. Cekya'dan gecen butun uluslararasi ulasim seceneklerini de veriyor. Hayat kolaylastirici.

Iyi eglenceler.
  • evrim halkasi  (17.04.19 23:59:35)