Keratokonus Hastalığı?

merhaba dostlar, bugün iş için sağlık raporu almaya gittiğimde bu hastalığın bulgularını buldu doktor sol gözümde.

değerlerim sağ göz 0.75 sol göz 8.5, sağ vizyon 1.0 sol vizyon 0.3. yarın bi de özel röntgen çekecek doktor.

bu noktada ne yapmam gerek ameliyat vs deniyor her yerde, bir de buraya sorayım?

Egitim ve araştırma hastanelerinde bu konu ile ilgilenen doktorlar oluyor. Gozluk gormede bi fayda sağlamiyorsa, ozel lens kullanmaniz gerekebilir. Cam lensler var. Fiyatı biraz pahali. Ama buna zaten doktor karar veriyor. Yas ilerlemis hastalık durmussa ameliyat pek onerilmiyormus. Oyle soylemisti benim doktorum. Ameliyat da goz ici lens yerlestirme. Bi de crosslonking var ordaki kaslari guclendirmeye gonelik bi tedavi. O da biraz sizin tercihinize bagli oluyor sanirim.

  • a perfect lie  (17.04.19 07:33:35)
2 yıldır bu teşhis konuldu. İlk teşhisten sonra bu yıla kadar 3 ayda bir kontrole gittim. Hızlı ilerleyip ilerlemediğini kontrol ettiler. Gata'da sezer hacıağaoğlu'na gidiyorum (kendisi kornea alanında uzman); göz topografisi için aynı cihazla kontrolün yapılması gerektiğini söyledi. ayrı cihazlarda ölçümler farklı farklı çıkabiliyormuş.

bir yaştan sonra ilerleme durduğu için cross-linking e gerek görmedi henüz. özel bir göz hastanesine kalsa ikinci kontrolümde yapıvereceklerdi. ki sezer beyi bulana kadar 3 ayrı doktora gittim bu yüzden.

tavsiyem kornea alanında bir göz doktoru bulup düzenli ona gitmek. sizin sol göz baya ileri, sert lens verebilir.
  • ninotevtidze  (17.04.19 10:52:15 ~ 10:52:31)