[]

Spor salonu

4 gündür spor yapmaktayım,6 aylık süreçte 55 kg kilo vermiş biri olarak kalan 6 ayda da 50 kg vermek istiyorum ve spor salonuna yazıldım.4 gündür gayet iyi çalışıyorum programa uyuyorum,kalori yakıyorum,ağırlık vs ama şuana kadar bir değişiklik olmadı.Onceki tecrübelerim kötü oldugundan spor salonundan acaba bana işe yaramıyor mu ? Sorusu aklıma geliyor.Kilo vermeyi hızlandırmak için ne yapmalı
Edit:Obezite cerrahisi geçirdim,diyet sürekli yapıyorum sadece verilen vitaminleri öğün olarak alıyorum 
Her iki altı aylık süreçte aynı kiloyu vermen, yüzdesel olarak hesapladığın taktirde hayal. Gittikçe daha az kilo veriyor olman lazım.
İşin içinde bir cerrahi işlem de var madem, bu konuyu hekiminle konuşman daha uygun bence.
Bir de spora başlayanlar 'Nasıl olsa sporla yakarım' düşüncesiyle, diyetlerini gevşetme yanlışı içine giriyorlar genelse. Sporla yakılan kalori genelde tahmin edilenden çok azdır.
  • Mirket  (16.04.19 16:25:27) 
4 gun her hangi bir sey icin cok kisa bir sure. Dolayisiyla yha ne oluyor dememek gerek minimum 2-3 hafta.

Ancak;

Spor yapmak kilo verdirmez… Muhim olan gunluk yakilan kalori miktari ile alinan miktar arasindaki dengeyi tutturmaktir. Eger sadece kilo vermem hizlansin diye gidiyorsaniz ve oncesinde normal kilo verme hiziniz zaten yavaslamadiysa; gitmeyin.

Spor daha iyi bir yasam kalitesi icin elzemdir. Ancak kilo vermek icin sart degil aksine yazildigi gibi kilo verme amacli spor yapmak aksine vucudun daha fazla yemek yemek istemesine sebep olmakta. Ciddi kilo vermelerde zaten sporla fazla deriden kurtulmak diye bir sey de yok, onun icinde estetik ameliyat sart.
  • wallcan  (16.04.19 17:26:06) 
Çok çok çok kiloluysanız ağırlık çalışmayın. Uzak durun. Ciddiyim. Ağırlık çalışırsanız kaslarınız büyür, kilo veremezsiniz. Moraliniz bozulur. Normal kilonuza inin, sonra ağırlık kaldırın. Ayrıca vucudun direnci olur. Belli bir süre kilo veremezsiniz. Onu kırmak için kardiyo yapmanızı öneririm. Eliptik bisiklet, kondisyon bisikleti, koşu aletinden inmeyin. Salonda "merdiven çıkma aleti" varsa onu kullanın. İp atlayın. Yemeklerden sonra mutlaka yürüyüş yapın. Spordan gelince yemeğe saldırmayın.


  • beni arayan olursa banyoda de  (16.04.19 18:50:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.