[]

Işığa karşı hassasiyetin değişmesi

Tam böyle mi denir bilmiyorum ama bir süredir gözümün ışık algısı değişti gibi. Şöyle anlatayım, normalde bilgisayarı ve telefonu kullandığım ekran parlaklığı artık karanlık gelmeye başladı. Ama karanlıkta kullanıyorsam bu sefer de eskiden parlak gelmeyen aydınlatma düzeyi fazla parlak geliyor. Ekran dışındaki ışık kaynaklarında bunu hissetmiyorum ama bilgisayar ve telefona bakarken net bi farklılık var 1-2 ay öncesine kadar.

Bu acaba "bir şey" midir? Bir şeyse ne olabilir? Göz doktoruna mı gitmem gerek?


 
Migren ?


  • photo85  (15.04.19 21:56:56) 
Ağrım olmuyor ama?


  • buff  (15.04.19 22:48:55) 
Bilgim yok, yalnızca tahminde bulunacağım.

Bilgisayar ve telefon dediğin yakından kullandığın aletler. Yalnız bunlarda oluyorsa belki yakını görmekte sorunun olabilir.
  • dont eat me  (16.04.19 00:27:51) 
Uzak ihtimal ama göz tansiyonunu ölçtür. Göz tansiyonu yükselse bile hiçbir belirti vermeyebilir. Dediğim gibi uzak ihtimal olsa da bir göz doktoruna gitmek iyi bir fikir olabilir.


  • puyule  (16.04.19 17:13:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.