[]

Irsi olmayan diyabetten nasıl korunuruz?

Ne yapmak, ne yiyip ne içmek gerekir?
 
Glisemik indeksi düşük yiyecekler tercih etmeniz gerekir.


  • kablelvuku  (15.04.19 22:14:44) 
Beden kitle indeksiniz normal sınırlar içerisinde olmalı.
Düzenli fiziksel aktivite yapmalısınız.

Bir şeyler yiyip içerek değil, yemeyip içmeyerek korunursunuz. Bol yağlı, bol şekerli, kızarmış tatlılar, şerbetli yiyeceklerden uzak durmanız gerek. Zaten bunlar glisemik indeksi arşa çıkaran besinler.

Bu basit şeyleri yaparsanız kalıtsal olmayan diyabetten büyük ölçüde korunmuş olursunuz.
  • helena  (15.04.19 22:19:03) 
Tahıl ve şekeri hayatından çıkarıp hareketli bir yaşam tarzı benimseyerek


  • Mirket  (15.04.19 23:28:11) 
Koşmak şeker hastalığını önlüyor diye duymuştum.


  • kanlakarisikyagmur  (16.04.19 08:02:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.