[]

napsın bu adam?

Merhaba,

Ben 26 yasina basmak uzere olan biriyim. Bugune kadar ne fiziki ne de maddi anlamda zor durumda kaldim. Lisede bes parasiz okula gitmedim ornegin, keza universitede de. Evet, pahali ihtiyaclarim, eglenceme ayirdigim bir butcem de yoktu ama zorluk da cekmedim. Bir seyi basarmak icin gece gunduz calismadim mesela. Bir dersten iyi not alabilmek veya bir odevi daha iyi bir sekilde yapmak icin gecemi gunduzume katmadim. Bir hobim de olmadi benim hic.
Emek verdigim, urettigim hic bir seyim olmadi. Aha o kadar ugrastim ve bunun yapiminda emek verdim dedigim hic birseyim olmadi. Ve en acisi, en cok beni hayattan sogutan o durum: Mesleksizlik.. Benim bir meslegim yok. Ben iyi bir sey olmadigim gibi kotu bir sey de degilim. Bu duruma ilaveten yillarin getirdigi o les tembellik ve ozguvensizlik beni hayata dair adim atmaktan alikoyuyor. Yok, benden hic bir sey olmayacak cunku meslegim yok. Benden hic bir sey olmayacak cunku bir hayalim yok. Ben hic bir sey yapamayacagim cunku bir hedefim yok. Ben hic bir sey yapamayacagim cunku bana motivasyon verecek bir sey yok.
Evet, benim yasimda insanlar neler neler yapiyorlar. Ne yaptiklari cok da muhim degil ama ugruna sabah uyandiklari bir seyler var, hayalleri, borclari, vefalari, gidecekleri isyerleri, yapacaklari isleri, sevdiklerinin hos bir cumlesi, tezleri... Ben ise bunlardan hic birine sahip degilim. Evet ailem var ama benim hayatima dokunamiyorlar, evet sevdigim bir kac insan var ama ben kendim istemeden bana, kim ne yapabilir ki? Ya bir sekilde tanidiklarim? Hepsi isinde ugrasinda. Peki ben, sorarim size, niye surekli baskalariyla kendimi kiyaslayip kendime aci cektiriyorum? Cunku kibirliyim, ben iyi yerlerde olmaliydim, simdi ise amacsiz, issiz gucsuz bir zavalliyim.
Butun bunlara son vermenin bir yolu var ama ben ayni zamanda korkak da oldugumdan onu da yapamam.
Sorum su: Bu adam napsin?

 
üniversitede ihtiyaçlarınızı kim karşıladı?
şu anda çalışıyor musunuz peki?


yurt dışına çıkın, önce küçük küçük, sonra daha uzun;etkinlik dahil ederek.(bir work shop bir kurs ya da sadece grup gezisi vs)
mümkünse aşık olun.
aşık olmuyorsanız, biriyle flört edin.
sanatla uğraşın.

ayrıca spor yapmadığınızı düşünüyorum?
  • jimjim  (15.04.19 21:35:15) 
Şunun farkına var : istesen sen zaten çok iyi işler yaparsın. Millet kıçından ter akarak okul okumuş sen zorlanmadan okumuşsun. Bu başarıdır. Sen başarılısın. İstediğin işe de girip istedipin hobide de keyif alırsın..sadece yapmayı seveceğin bi iş bul


  • photo85  (15.04.19 21:36:16) 
Ayrıca 26 çok genç. Meslek de edinirsin hobi de


  • photo85  (15.04.19 21:37:10) 
Bence spora başla ve psikoterapi al. İkisi gerçekten insana iyi hissettiriyor ve kendini sorgulayıp tanımana yardımcı oluyor. Daha 1 haftadır spor yapıyorum hayatımda ilk kez, cok değil daha birkaç hafta önce depresifliğin dibine vurmuştum. Mesela aralık ocak aylarımı sadece evde oturup yemek yiyip uymakla geçirmiştim ki ben de 23ü bitirdim yeni, işim gücüm yok okula hala devam ediyorum, tüm bunların kaygısı beni delirtiyordu. Ama bu ikisi beni kendime getirdi. Spor tamamen kafanı boşaltan ve yaşama sevinci veren bir şey.

Bunların dışında illa ki uğraşmayı sevdiğin şeyler vardır hayatta. Herkes bir şeyleri sever. İşte onlar senin hobin olabilir. Yapmaktan keyif aldığın şeylere daha çok yönel yani ^^

Ve son olarak 26 gencecik bir yaş, her şeyi yapacak zamanın ve enerjin var henüz, yeter ki yapmak iste. Daha fazla zaman kaybetmeden toparla kendini.
  • Mossy  (15.04.19 21:49:59) 
1- kendini başkalarıyla kıyaslama sakın.... bir mesleğin, hatta çok iyi mesleğin ve hayat şartların olsa bile, birileri her zaman daha iyi olacak, bu alışkanlığı bırakmazsan, hayatının her anında eksiklik hissedersin.

2- kendini bu konuda özel hissetme. hatta iyi hisset,en azından bir şeyleri değiştirmek istiyorsun. şu an senin durumunda olup hayatından ölesiye memnun olan, asla değişmesin isteyen milyonlar var...

3- eğer imkanın varsa, kendine aklı başında, edepli, çalışkan bir kız/erkek arkadaş bul.

4- çevrende yardım isteyebileceğin ve seni gerçekten iyiye yöneltebilecek kimler var düşün. ister fikir olarak, ister maddi olarak desteğini almaya çalış. ama mutlaka çevreni denkleme sok.

5- eğer illa para kazanmak gibi bir acelen yoksa, çok acele etme. kendine hangi konularda yatırım yapabilirsin, istikrarla bunları sürdürebilirsin bir düşün.

6- iş hayatını gözünde büyütme. şu anki tecrübesizliğin ve gözünde büyüttüğün her şeyi üç ay sonra küçümsemeye başayabilirsin. gerçekten de iş hayatı mal dolu.

...

25 yaşıma girdiğim gece, doğum günümde hüngür hüngür ağlamıştım benden bir şey olmuyor, olmayacak diye, ayı durumdaydık o zamanlar :) inan bir kaç yıla hayatında o kadar farklı durumlar gelişecek ki şu anki haline, kaygılarına anlam bile veremeyeceksin.

ama tabi fırsatları kovalayan, çalışkan biriymiş gibi (öyle olmasan da) yaşamakta fayda var, kendini olabildiğinde bu imaja yükseltmeye çalış...

ve her şeyin sonunda asla kendine bu süreçler yüzünden işkence etme valla, inan sonunda ne olursa olacak ama senin hesaplamadığın şekilde olacak. ve olacaklara, moralsiz halinle hazır olamazsın. belki canını sıkacak daha pek çok şey yaşayacaksın, hiçbirinden de kaçış yok ama yıkılmaya hazır olma.

ben de senin vesilenle kendimle karşılaşmış gibi oldum yıllar sonra teşekkür ederim o yüzden.

bol şans...
  • ruhi bir banyo  (15.04.19 22:12:26) 
şöyle bi etrafına bak, gördüğün 10 insandan 9u senden farklı değil. kim ne için çabalamış da bi şeyler başarmış ki?


  • pheno  (15.04.19 22:47:47) 
Once bi su vicik vicik duygusallikan cik bi titre kendine gel, sonrasi yol acik sen merak etme.


  • superfluid  (15.04.19 23:35:54) 
Depresyonda olabilecegini dusundun mu? Psikiyatriste gitmelisin.


  • kuehles blondes  (16.04.19 00:51:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.