[]

La casa de papel'i sevdiniz mi?

ilk sezondayım ama inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşattı bana. bu kadar gündem olunca daha iyi bir şeyler bekledim belki bilmiyorum ama berlin dışındaki vasat oyunculuklar, olur olmaz gereksiz seks sahneleri, soyguna onca zaman hazırlanılmamış gibi saçma sapan amatörlükler gerçeği yansıtmayan çıkışlar vs. bir de şu tokyo hakikaten inanılmaz itici ve gereksiz değil mi ya? bi ben mi sevemedim erkek halimle anlayamadım gitti. sözün özü bu vasat dizi nasıl bu popülariteye ulaştı? önce onlarca videosunu izleyip sonra sövüp durdukları youtuberları bu hale getiren sorgulamadan tüketen sığır zihniyetin eseri mi?
 
güzel dizi ama abartıldığı kadar değil.


 • scudman1  (15.04.19 20:27:36) 
Sevemedim, 2. sezonun başında bıraktım. Genelde hayatı boyunca 3-5 Amerikan dizisinden başka bir şey izlememiş tipler bayılıyor.


 • twq  (15.04.19 20:30:33) 
Etrafımdaki herkes bayıldı. Bende bir etki yaratmadı pek de beğenmedim.


 • rakidabalikolsa  (15.04.19 20:36:31) 
2. sezon daha berbat.


 • slhmlr  (15.04.19 20:37:56) 
6 bölüm izleyip bıraktım sarmadı


 • nahtoderfahrung  (15.04.19 20:40:20) 
Başıma bi iş gelmeyecekse ben de sevemedim. Benim için fazla arabeskti. Herkesin coştuğu o çav bella sahnesinde falan benim yüzümde mimik kımıldamadı. Ayrıca tüm dizi boyunca tokyo ve rio ölsün istedim. Dünya dizi tarihinin en itici çifti olabilirler.


 • i m cool with that  (15.04.19 20:40:52) 
"gelmiş geçmiş en güzel dizi" breaking bad'de yaşadığım hayal kırıklığından dolayı beklentim düşük olarak başladım o yüzden bitince hea iyiymiş dedim sadece. bizim ülkede bile daha gerçek ve kaliteli diziler var. (hele şu motorsikletli bi sahne vardı, sadece kahkaha atabildim sinirim bozuldu. seyirci bu kadar mal yerine konmamalı ama izleyenler seviyorlar işte :d)

halbuki önceden lost vardı, o da böyle popülerdi ama güzeldi de, içine sürüklediği bi gizemi vardı.

OZ'u 2. defa bitirdim mesela hala hayran kalıyorum birçok yönüne.
 • ssiradanbirigibi  (15.04.19 20:47:40) 
çok boş kalınırsa izlenecek dizi. millet cliffhangerlarını sevdi muhtemelen. onlar da olmasa kendini izletme ihtimali yok zaten.


 • argent dawn  (15.04.19 20:53:33) 
dizileri dönem koşulları ve teknik/sosyal imkanlarla değerlendirmek lazım biraz da.
bbad'in 2019'da hayal kırıklığı yaratabileceği gibi...

la casa de papel; eğlenceli, kısıtlı mekanda geçmesine ve temelinde tek bir olaydan ibaret olmasına rağmen kendini seyrettiren; tempoyu yukarıda tutan bir seri. kimi zaman oyunculukları,kimi zaman senaryoyu (motor sahnesi gibi) eleştirebiliriz ancak bunlar serinin tamamını berbat yapmaz..

kaldı ki; ispanyolların zamanında soledatlı, angusyaslı dizilerine, maria mercedesler gibi bol bakışmalı eserlerine bizzat maruz kalmış kadim türk halkı için gayet başarılı bulunabilir. beğenen herkes de 2000li değil yani.

asla vasat bulmuyorum. bu diziyi, türk filmlerini, tv dizilerini vs neyi ele alırsak alalım bütünlük içinde bakın. kendi kulvarına bakın, yapım bütçesine (reklam demiyorum), hedef kitlesine bakın.. bu çerçevede neden vasat olsun?
atıyorum 40+ fularlı seyirciye hitap etmiyor.
teenage -30 yaş arası -çoğunlukla erkek- kitle hedef alınmış; aksiyon+silah+seks+otoriteye baş kaldırı hepsi var. seks size göre fazla olabilir ya da silahlı soygunda basit hata yapmaları aptalca görünebilir; 15 yaşındaki birine şahane görünüyor.
neyse özetle; dizilere de filmlere de ne amaçlıyor diye bakarsanız tercih eder ya da etmezsiniz; yorumları anlamak da daha kolay olur. nbc filmiyle çağan ırmak filmi kıyaslamak gibi bir açıdan.
 • jimjim  (15.04.19 21:30:44) 
beklentim düşüktü yoklukta gitti gayet
ama abartıldığı kadar değil kesinlikle.

 • basond  (15.04.19 21:45:40) 
İlk sezonu bitiremedim, sıkılıp bıraktım.


 • j r r tolkien hayrani  (15.04.19 21:52:26) 
Kötü bir dizi.


 • kafadanbacakli  (15.04.19 23:29:09) 
ben izlerken ekşi'ye daha yeni yeni yorum yapıyordu millet. böyle popüler değildi.

2. sezonda bıraktım, sarmadı.
 • dont eat me  (16.04.19 00:31:07) 
Bana kalırsa o kadar hazırlanma sürecine rağmen hatalar yapılması olağan geliyor, zira plan beklendiği gibi kusursuz olsa, hiçbir aksiyonu olmayan, finali dolaysız ve basitçe anlaşılan bir dizi olurdu.
Oyunculuklar mükemmel değil ama kötü olduğunu söylemek de haksızlık olur.

 • neysene  (16.04.19 02:35:52) 
idare eder. ilk başlar iyiydi sonra sıktı biraz. bir süre sonra geçe geçe izledim.


 • test user  (16.04.19 08:22:07) 
İlk sezon eh işte ama iki kötü. Abartıldığı kadar da bir dizi değil. Saçma sapan sahneler çok fazla hele final bölümü liseli çocuk yazmış gibi gereksiz seks sahneleri de doldurulmuş. Zaten yukarda da yazmışlar ama 2. Sezondaki motor sahnesi -bankaya tekrar giren kız- tam saçmalık. Birde bu diziyi çok iyi bulanlarin -iyi demiyorum- seçiciliklerine güvenmiyorum, bunla birlikte ne tavsiye ettilerse beğenmedim, en azından çevremdeki tipler öyle.


 • Topalordek  (16.04.19 11:22:49) 
çok severek izledik


 • hushhush  (16.04.19 11:40:29) 
aynen bahsettiğin gibi, mantıksızlıklarla dolu bir dizi.
bir saat önce alıkoyup başına silah dayadığı adamla her şeyi unutup iş birliği yapıyorlar falan
2. sezon daha berbat diyene katılıyorum, sakız gibi uzattılar
 • dafuq  (16.04.19 11:45:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.