[]

50 bin tl'yi nasıl muhafaza edeyim

Elime bir süre (bu 5-6 ay veya daha fazla olabilir) kullanmayacağım 50 bin lira civarı bir para geçti. Paranın değer kaybetmemesi hatta mümkünse kazandırması için en mantıklı yol nedir? Vadeli hesaba mı yatırmak, dövize mi çevirmek? Eğer vadeli hesaba yatırmaksa faizi en yüksek, en karlı banka hangisidir?
 
Once dovize cevir hemen. Her gün eriyor tl


  • renksizbukalemun  (15.04.19 19:21:44) 
15 bin tl ile vadeli hesap
15 bin tl ile dolar
20 bin tl ile altın yapılabilir

Hepsini tek bir bankadan yaparsan online işlemlerden gerektiğinde hızlıca satıp/bozup tl'ye çevirebilirsin. İşlemlerini mesai saatleri içinde yapmaya özen göster al/sat makasının en dar olduğu saat dilimi borsanın açık olduğu haftaiçi 9/5 arası.
  • ayin yazari  (15.04.19 19:31:04) 
yatırım yapmayacaksan dövize çevir. ingilteredeki brexit'ten dolayı belki pound'u etkileyebilir o yüzden dolar-euro takıl.

yatırım için de teknoloji şirketlerini araştır (yurtdışı) özellikle bu 2-3 senedir uzay şirketleri çok çalışıyor ve yatırımcısına da kazandırıyor.
  • avatar is back  (15.04.19 19:38:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.