[]

İnternet Alt Yapısının Aktif Edilmesi ve Sonrasındaki Süreç Hk.

Merhabalar,

Yeni bir siteye taşındık. Bütün bloklar için alt yapı mevcut, dairelere kablolar verilmiş. 2 blokta fiber internet var. Bizim blok için sadece TT ekiplerinden gelip alttaki kutuyu aktif edecekler ve alt yapı işlem yapılabilir olacak.

Ben eski evimde Türk.net kullanıyordum ve burada da Türk.net kullanmak istiyorum. TT ekipleri alt yapıyı aktif ettiklerinde ben Türk.net'i sorunsuzca taşıyabilir ve kullanabilirim değil mi? Burada sadece TT kullanabilirsiniz gibi saçma bir durumla karşılaşmam herhalde.

Başka herhangi bir problem ile karşılaşma ihtimalim var mı?

Teşekkürler, tikleri vereceğim.

 
kimse sana net bir şey söylemez. TT'nin hazır altyapısını da kullanabilirler ki hiç ama hiç sanmıyorum, ya da kendileri ayrı kablo çekmek durumunda kalırlar ve eski evindeki kadar stabil bir bağlantın olmayabilir.


  • washe  (15.04.19 19:03:14) 
Benden önceki kiracı süperonline'mış. TTnet gelip takamadı. Önce superonline'ı aradım. Bina girişinden dairem için olan soketi. Sonra boşalttılar. Türk telekom gelip taktı.
Bu sitelerde binaya kadar veya daireye kadar fiber kablo işini yönetim ile anlaşıp bir şirket yapıyormuş. Diğerine zorluk çıkarıyorlar ona göre. Dairedeki kabloyu kısa kesmişler, ben nasıl bağlayım şimdi abi diye dert yanıyordu yeni gelen.

Kullandırtmama vb. bir durum yok Türk.net abi bi türk telekomu ara şunu-bunu yaptır vs. diyebilir.
  • nickini vermek istemeyen uye  (15.04.19 21:15:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.