[]

kira ödemeyen kiracınız oldu mı?

Üstüne eve zarar verdiyse bunları mahkemede almak kolay mı? Arkadaşımın kiracısı hem kira vermiyor hem de evden çıkmıyormuş.
 
oldu. evden cikartmaya baksin, ihtar ceksin. odemedigi kiralari alamayacak, en azindan cikartsin.


  • xvyz  (15.04.19 19:00:48) 
Nasıl alamayacak? O zaman kimse kira ödemez bir yaptırım yoksa :/


  • banacevaplazım  (15.04.19 19:08:34) 
Ben tam hatirlamiyorum, ama bizimkiler yillar once yasadi boyle bir sey. Evde hasar yoktu, ama odemediler kirayi evden de cikmadilar.

Mahkemeye verdiler bizimkiler. Kirayla beraber Mahkeme masrafini da odemek zorunda kaldilar.
  • dont eat me  (15.04.19 19:18:52) 
Bir kira döneminde 3 kez odemedijlerinde 3. İhtar ile cikartikabiliyirdu sanırım. Çok zaman oldu.
İhtar çekin, bir sonraki kria döneminde tekrar sonra yine ödemezse icra yolu ile cikartabikiyirsuniz sanırım ama dediğim gibi çok zaman oldu. En iyisi bir avukat yardımcı olacaktır.

  • kisa  (15.04.19 19:43:32) 
Ödemeyen kiracı polis yoluyla çıkarılır. Salaklığın dik alası. Kanun değişmediyse tabi.


  • ozdek  (15.04.19 22:13:58) 
kendi ayağına sıkmış kiracı.
ev sahibi her şeyi alır. ihtar çeksin, kiraları, masrafları, depozitoyu vs alır rahat rahat.

  • jimjim  (15.04.19 22:16:51) 
bordrolu bir işte çalışmıyorsa hiç bir şey alamaz.


  • nuisance  (15.04.19 22:20:33) 
Ev sahibi o parayi tahsil eder icra haciz filan uğraşmak lazım ama bunada bazen sinir dayanmıyor çünkü adamın malı mülkü çıkmazsa tahsil imkanı yok gibi bir şey. Ama mecbur açacaksın dava yoksa evde padişah gibi yatar adam. Eve zarar vs bunlar nasıl tespit edilir bilmiyorum tespit davası olabilir ama bu seferde adam bana evi zaten böyle verdi derse ona karşı elinde bir kanıt olmalı mesela kira sözleşmesinin bir maddesinde yazabilir evi sorunsuz ve hasarsız kiraladım vs diye.


  • Topalordek  (15.04.19 22:57:03) 
Bizim kiracı ödeniyordu kirayı. Mahkeme falan bir şekilde çıkardık evden ama 10 aylik kira kaldı. Adamin belli bir maaşı falan yok, hiçbir şey yapamıyoruz.


  • sckxyss  (16.04.19 01:47:22) 
Yakin zamanda basima geldi.cok zor bir surec. Avukat mahkeme cok uzun surec. 2000 lira ustune nakliye parasi verip gonderdim. Almadigim 2 kiradan vazgectim.


  • tunaktunaktun  (16.04.19 05:41:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.