[]

film videosu ile bağımsız altyazının senkronize olamaması

allam bu nasıl uyuz birşeydir. senkronizasyon ayarından ilerletiyorum yine de tam eşleşmiyor. ne yapabilirim?

filmi utorrentle telefona indirdim. galeri video oynatıcıdan izliyorum. altyazıyı da subloader dan indirdim. hatta onun dışında altyazi.org gibi sitelerden de başka altyazılar indirdim ama hem film yüzünden az seçenek var hem de yine senkronize olmuyor bir türlü. 5 dakikalık bir yer olsa idare ederim de daha fazla altyazisiz izlemek sıkar beni.

bu arada senkronize olamama sorunu ilk 5 dakikada yok. sonra başlıyor.

 
Bs player kullanirsan o en uygun altyazilari otomatik buluyor ve istedigini indirebiliyorsun. Ama benzer durumlarda yani bs player in bulamadigi ve benim netten altyazisini bulup yukledigim filmlerde olunca da klavyenin ileri geri tuslariyla halledebiliyorum. Ozetle bs player hayat kurtariyor.


  • Amaranta ursula  (13.04.19 23:13:57) 
fps değerleri eşleşmiyordur büyük ihtimalle. o yüzden başta senkron gibi görünüp sonra yavaş yavaş kayma artıyordur. videonun ve alt yazının fps değerlerini öğrenip altyazınınkini videoya göre değiştirmen lazım. bs player'da dahili olarak altyazı editöründe yapabilirsin.


  • shadowfollower  (13.04.19 23:39:13) 
Vlc player ile kaydirma yaparak senkronize edebilirsin.

Subtitle workshop ile altyazi dosyasını kalici olarak istediğin videoya senkronize edebilirsin.
  • stavro  (13.04.19 23:59:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.