[]

Kiradan başka yere çıkmalı mıyım

Home ofis olarak gösterip ofis olarak kullandığım bi apartman dairesi var.çok lüks bi muhitte orta hali bi apartmanda. Piyasaya göre kirası iyi. Ama benim için pahalı. Şu anki evime 3 km. Ev olarak kiraladığım için tanıma başka birini alt kiracı alamıyorum
1700 kira 500 aidat var
O bölgede bulunacak daha düşüğü yoktur sanırım ama beni zorluyor
1 salon 2 oda mobilyam var
Uygun fiyatlı ofislere baktım ya semt uzak binalar çok kötü ya da otopark yok.

Şimdi kontrat sürem doluyor
Sizce ev sahibine ben çıkıcam mı diyim, zam yapmamasını rica etsem ok der mi
Burdan çıksam ankara çankara yıldız civarı daha az fiyata yer bulur muyum
Güvenlik ve otopark var ev gibi bi yerde
Ama muhit havalı
Ben para kazanamıyorum
Ofisi açık tutsam kira çok
Ofis kapalı olsa işyerim olmicağı için yine durum karışık

 
Tek bir şeye cevap vereyim, ordan çıksan ankara çankaya yıldız civarı daha az fiyata yer bulamazsın.


  • giovanne  (13.04.19 11:54:20) 
mutlaka bir ofise ihtiyacin varsa oradan ciksan ,bir ishani vb yerde ofis tutsan bile bu paranin minimum yarisini harcarsin.
Parayi gecici olarak kazanamiyorsan bir donem icin ufalmayi secip ofisini gercekten bir home ofise cevirip orada yasarsin,kendini toparladiginda ayri evini yeniden acarsin hemde isyeri stabiliteni korumus olursun.kisaca itibardan tasarruf olmaz,bu etikete ihtiyacin varsa baska yerlerden kismalisin.

  • duptıs  (13.04.19 12:10:45) 
Alt kiraya verebilirsin, biz yapmıştık, vergi kaydında sorun olmuyor asıl sözleşmeyi vermiyorsunuz vergi dairesine. Şikayet olmazsa ev sahibi arıza çıkarmazsa sorun yok yani.


  • mabesa  (13.04.19 15:10:30) 
Bu arada kira artışı artık tüfeye göre yapılıyor


  • mabesa  (13.04.19 15:11:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.