[]

Kafamda Deli Sorular..

Dostlar,
Misal 1000 liralık borsada bir kağıt aldık. Fakat borsa o kadar düştüki aldığımız kağıt da bir o kadar zarar yazdı ki -1001 TL lik zarar yazdı. Ama portföy olarak 1000 TL ile girmiştik. Sistem nasıl işliyor otomatik zararla satış mı veriyor. Zararı nerden karşılayacak çözemedim. 
o kağıt bir değer bir nevi sizin elinizdeki pay eğer hisse senedi sıfır olursa firma zaten batmış olur ve elinizdeki hisse senedinin bir anlamı kalmaz. Yani şirketin zarar etmesi gibi düşünmeyin konuyu.


  • mysql34  (12.04.19 13:21:29) 
1000 liralık kağıt en fazla 0 (sıfır) liraya düşebilir. O da şirket batar ise.


  • mg3929  (12.04.19 15:28:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.