[]

Kitap okuyamamak

uzun zamandır kitap okuyamıyorum. Sanırım konsantr olamıyorum. Kitap olmadigim için kullandığım kelimeler de daralıyor tabii. Sosyal medya kullanmıyorum. Kitabın fotoğrafını çekip instagrama koyup, sonra kitabı kenara koyup indtagrama devam edecek bir tip değilim hiç de hoşlanmam. Ama gelin görün ki litap okumaya odaklanamıyorum.

nasıl bir çözüm bulabiliriz bilmiyorum.


 
tabletten, kindle'dan oku.


  • Jesus Christ  (09.04.19 10:29:26) 
dönem dönem bende de aynısı söz konusu. zorlayıp kendimi soğutmaktansa ilgimi çeken başka bir şeyle beslemeye çalışıyorum kendimi. zihinsel süreçlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. farkında olmadan o yoğunluk fazla gelebiliyor insana; kendini vermek, okumaya başlamak, anlamak, yorumlamak.. sürekliliği olan organize bir iş yani. hiç azımsanacak türden değil.

Böyle dönemlerde ilgini çeken alanlardaki dergileri kurcalayabilirsin. internetten göz atabilirsin bir şeylere. zihnini görsel anlamda besleyebilirsin; film izle, youtubeda kaliteli içerik üreten youtuberları takip et. daha çerez eylemler yani.

ya da yok öyle değil illa kitap okuyacam diyorsan, türü değiştirmeyi dene. belki tür uygun değildir.
  • guinan  (09.04.19 10:40:45) 
akıcı kitaplarla dene
çizgi roman
fantasti kitaplar akıcıdır yormaz, keelimelere alırsırsın
bunlardan sonra
seviyeyi yükseltirsin.
kasıp strese girmeye gerek yok.
  • hitsumo  (09.04.19 10:57:53) 
aynı sorundan muzdariptim. kindle aldım kendime. beğenmediğimde sarmadığında kitap başka kitaba geçebiliyorum ve her yere taşıyabiliyorum. bu lüks sayesinde de kindle alalı 1 ay olmuş olmasına rağmen 5 kitap rahatça bitti. ki bu bitti demem hızlıca üstünkörü okumayla değil. sindire sindire okudum.


  • isvicre rakisi  (09.04.19 11:12:24) 
1. Gün 1 sayfa
2. Gün 2 sayfa .... Şeklinde disipline girebilirsin.

  • ovungec zeus  (09.04.19 15:44:57) 
Jesus +1.
Bilgisayarda okumaya başladığımdan beri günde 30-50 sayfa okuyorum düzenli olarak.

  • auroraaurora  (09.04.19 15:53:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.