[]

bir şey bitince büyük bir boşluğa düşmek

selamlar

parçası olduğum, yaptığım ya da izlediğim bir şey, örneğin kitap ya da film, bitince büyük bir boşluğa düşüyorum. üzülüyorum, fiziksel olarak çok yalnız hissediyorum. az önce bir belgesel izledim örneğin, insan belgesel bitince üzülür mü ya? ben üzülüyorum. müzik dinlediktan sonra olmuyor ama bu.

bu yüzden film dizi izleyemiyorum, sinemaya gitmiyorum bilinçli olarak. kitaplarda her zaman olmuyor. çok ilginç bir his, içinden de çıkamıyorum.

bunun tıpta bir adı, dolayısıyla da çözümü var mı? benden başka yaşayan var mı?

 
bana da olur o. tıpta bir adı yok, büyük ihtimal dopaminle felan alakaladır, beyin daha fazlasını bulamayacağını hissediyordur felan. mr. robottan sonra adam akıllı dizi izleyemedim mesela. kitaplarda da aynı anda okumazsam, tekil okursam aynı hissi yaşıyorum. özellikle kitap veya dizi senden bir şeyler barındırıyorsa, ki mutlaka barındıracak şekilde yapılmıştır, insanı boşluğa düşürüyor. iyi bir şey ama sorgulama fırsatın oluyor.


  • iksecutiyoner  (07.04.19 15:21:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.