Mikrodalgada kaynatmak haşlamak veya pişirmek

Mikrodalga ya dayanıklı bir kabın içine kaynatmak icin yemek atsam mesela makarna olabilir patates olabilir, kabın içini de suyla doldursam, başarabilir miyim? Olur mu?

Soru 2. Mikrodalgada normalde tavada yapilacak bir yemeği yapabilir miyim? Yine kabin tabanina biraz yağ döküp yapsam.

Soru 3. Mikrodalgada pizza yapılır mi?

Tavsiyeleri alayım.

dondurulmmuş pizza yaparsın.

  • sutlu nescafe  (04.04.19 21:13:45)
1. makarna ya da sulu yemeği tekrar ısıtmak için bunu yapmana gerek yok ( bunu yanlış anlamışım, siz çiğden koyup pişirmeyi düşünüyorsunuz sanırım )

2. maalesef

3. dondurulmuş pizza yumuşak yenmeyecek kötü birşey oluyor, istersen bi dene, normal fırında hamurun ve malzemelerin pişmesi gerek
  • freebird5406_2  (04.04.19 21:33:55 ~ 21:47:59)
buyuk borcama kaynar su, biraz sivi uag ve makarnalari koy. sonra da mikrodalgada bi 3-4 dk isit makarna oluyor. suyu sonra suzeceksin tabi. ogrenciligim boyle gecti. ise yariyor. patates hic denemedim ama o konuda yorum yapamiycam. benzer yontemle yumurta haslamisligimiz hatta cay demlemisligimiz de var. yokluk insana neler yaptiriyor, neyse...

tava yemeginden kastin ne? ne yapacaksin mesela? sote filan tarzi seyler yapamazsin muhtemelen ama sucuk filan yapiyorduk biz oluyor yani.

donmus pizza da oluyor ama cok lezzetli olmuyor acikcasi. yine de yenmez degil.
  • in vino veritas  (04.04.19 21:37:31)