Fiziksel olarak çekici bulmadığınız birini sevebilir misiniz

Bir arkadaşınız var mesela. Çirkin falan değil ama onu fiziksel olarak çekici bulmuyorsunuz çünkü hiç o gözle bakmamışsınız, hatta onunla sevişme fikri aklınıza gelince mideniz bulanıyor. Birlikte çok fazla vakit geçirince, ona alışınca vs. ondan hoşlanma ihtimaliniz var mı? Hoşlandığınızı hissediyorsunuz ama hala aklınıza gelince mideniz kalkıyor. Böyle bir şey mümkün mü? Bunun adı hoşlanma mıdır?

hoşlansanız çekici gelirdi diye düşünüyorum.
siizn hoşlanma dediğiniz kafaların uyuşması olabilir belki de.

  • orijinal nick bulamadim  (04.04.19 13:40:05)
Hayir. Mumkun degil.

  • stavro  (04.04.19 13:42:06 ~ 13:42:15)
Cinsel çekim yoksa ve sürekli birlikteysem yakın arkaşımdır ki kaybetme riskine de girmem

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (04.04.19 13:42:07)
Mideniz kalkıyorsa sadece kafa dengi arkadaştır.

  • SiyamkedisiZorro  (04.04.19 13:42:34)
eğer nötr olsaydı evet sevebilirsin derdim ama sevişme fikri aklına gelince mide bulantısı oluyorsa o şekilde sevilebileceğini sanmıyorum.

  • deartheodosia  (04.04.19 13:43:05)
Sevebiliriz. Yani arkadaşlığın tanımı bu değil mi? Fiziksel olarak çekici bulmayıp, vakit geçirmekten hoşlandığın kişi değil mi arkadaş? Kafalar uyuşunca, sohbetler güzelse seviyoruz o kişiyi ve arkadaş oluyoruz. Arkadaşımızı da seviyoruz.

  • windowsguvenlikduvari  (04.04.19 13:43:05 ~ 13:43:37)
www.eksiduyuru.com

cevaplanmışı var
  • kablelvuku  (04.04.19 13:44:12)
kendi adıma değil insanlık adına cevaplıyorum

kadınsa: sever
Erkekse: asla
  • lcha  (04.04.19 13:54:21)
kadından dış güzelliği alın, geriye ne kalır?

el cevap: nö
  • datnet  (04.04.19 13:56:43 ~ 13:57:24)
sizin cinsiyetiniz nedir? Mesela bir erkeğin çirkin olmayan bir kızla (akraba vb. hariç) sevişme düşüncesinden midesinin bulanması imkansıza yakın geliyor.

  • bobinhoo  (04.04.19 13:56:50)
evet

  • fragile lady  (04.04.19 14:07:46)
kadınları zaten güzelliği için seviyoruz,çekici olmayanla ne işimiz olacak? saçma bir soru.

cevap: sevilmez
  • avatar is back  (04.04.19 14:43:19)
Hayır, sevemem.
K

  • i m cool with that  (04.04.19 14:56:07)
İnsan sevmediği birisiyle çekici bulduğu için sevişebilir ama hoşlandığı birisiyle sevişmeyi mide bulandırıcı bulamaz diye düşünüyorum. Bence bu hoşlanma değil.

  • ruhen hastayim ben  (04.04.19 15:11:44)
yok, sevemem. şu duyuruda "severim cnm ya niye sevmeyeyim" diyen bazı şahısların da benzer duyurularda 93459593 tane "sevgi kriteri" saydığını hatırlıyorum. 13 yaşında değiliz, karakteri ve kişiliği elbette ki çok önemli ama fiziksel olarak bana hitap etmesi ve ilgimi çekmesi lazım. ha 10 senemi birlikte geçirdiğim kadın kilo aldı diye "artık seksi değilsin, ilgimi çekmiyorsun :/" diyecek halim yok ama ilk aşamada ilgimi çekmesi ve sevgimi canlandırması için fiziksel olarak hoşuma gitmesi şart. illaki meme olarak düşünmeyin, yüzü güzel değilse aşık olmam.

hayatın güzelliği de bu bence. herkesin kriteri farklı. mesela birisi bana aşık olsa ve bunu duysa, belki diyecek ki, "sevmez bu beni, at hırsızı gibi tipim var". halbuki bi' bakacak en çok sevdiğim tip. mmm. yani çekicilik/güzellik dikkat çekici olmak, bimbo olmak gibi anlamlara gelmiyor. dünya güzeli olmasına gerek yok ama baktığımda "oha ne hoş kız" diyebilmem lazım, ikinci kez dönüp bakma arzusu uyandırmayan kadına nasıl aşık olacağım?
  • der meister  (04.04.19 15:38:08)
Hoslansan cekici gelirdi. Begenmedigin birisiyle sevisme fikri insani rahatsiz etmez ki.

  • chitosan  (04.04.19 15:43:38)
hayır. yani severim tabii ki, arkadaş olarak yine severim. ama hoşlanma ihtimali yok sanırım. biriyle çok vakit geçiriyorsam kesin kafa dengi bir insandır. olay bundan ibaret sanırım.
"onu fiziksel olarak çekici bulmuyorsunuz çünkü hiç o gözle bakmamışsınız" zaten kendini açıklayan bir cümle. o gözle bakmamışsın çünkü çekici bulmuyorsun. ha ama atıyorum, genele oranladığımda çekici bulduğum biridir, ufak tefek fiziksel kusurları(normalde çekici bulmayacağım yönleri) çekici gelebilir.

  • QweAsdZxc  (04.04.19 15:45:16)
nööö

  • xdenizx  (04.04.19 15:54:22)
her iyi anlaştığınız insanla sevişmek zorunda değilsiniz. arkadaşlık kurumu bunun için var.

  • zgrydn  (06.04.19 13:33:19)