İngiltereye Para Gonderme

50.000 usd kadar parayı en ucuz ne sekilde gonderebilirim ingiltere bankasına?

sterlin olarak gonderirsem daha ucuza mal oluyor ama dolari sterline cevirirsek yuklu para kaybediyorum.

nasıl cozmeliyim bu sorunu?

evet ciddi komisyon keserler. teb'in barclays ile atm anlaşması var, parayı göndereceğin kişinin teb hesabı varsa sıfır komisyon ile parayı gönderebilirsin ingiltere'ye. yabancıysa (yani teb hesabı açabilecek durumu yoksa) o komisyon bir şekilde kesilecek.

  • slhmlr  (03.04.19 22:35:09)
Akbank ingiltirede bir banka ile ripple (kripto para) aracılığı ile transfer anlaşması yaptı ve uyguluyor. Komisyon ücreti hakkında bir bilgim yok ancak çok az olduğunu düşünüyorum. Arayıp bilgi alabilir, cazip gelirse kullanabilirsin.

Eğer kullanırsan bizi de bilgilendirirsin.
  • hayir bu koyden olsam nolcak  (03.04.19 22:48:35)
önce sterline çevirin ama bunu arbitraj olarak yapın böylece para kaybetmezsiniz.
sonra da swift olarak gönderin.
hsbc şubesinden hsbc ye gönderirseniz az masraf alırlar. hsbc burada baya yaygın bir banka neredeyse herkesin bir hesabı var demek isterdim ama lanet bir banka burada ne yazık ki. ama yaygın.
  • ozdek  (03.04.19 22:52:32)
hsbc arbitrajda bayagi kaybettiriyor ya.

investinge bakıyorum 0.76 parite ama 0.7550ten çeviriyor. 50.000usd icin nerdeyse 1500 lira kaybediyorum.

dolar olarak gondersem ne kadar keser acaba muhabir banka?
  • Jeckson  (03.04.19 23:13:14)
banka demişsiniz gerçi ama alternatif olması açısından yazıyorum btc veya ripple olarak gönderebilirsiniz.

  • mysql34  (03.04.19 23:45:49)
btc ripple biraz sıkıntılı olmaz mı?

nereden buldun deyince bitcoin ile kanıtlamak biraz sıkıntılı olur gibi buyuk miktarlarda.
  • Jeckson  (04.04.19 00:20:09)
kripto olmuyorsa (bkz: transferwise)

  • crucio  (04.04.19 01:31:52)
crucio+1 transferwise.

  • evilliances  (04.04.19 01:46:07)
transferwise bu kadar yuklu tutarları kabul eder mi acaba?

  • Jeckson  (04.04.19 02:00:19)
Hocam karsi tarf usd acsin hesap
Swift yap

  • kingcyrax  (04.04.19 05:21:26)
@jeckson, neden etmesin? adamlar komisyon alacak 1M yollasan onu da kabul eder

  • crucio  (04.04.19 13:05:09)
1500 lira kaybedeceğiniz düşünüyorsanız dolar olarak gönderin. ben benzer miktarı hsbc den 1 pound masrafla gönderdim. o karşı taraftaki hesap siz misiniz yoksa başkasına mı gönderiliyor? hsbc premier ile sıfır masraf ile de gider ama hesap sahibi aynı olacak. bir de ingiltere prosedürü fazla. hsbc uk adamı kanser eder. tr de şeker gibi.

  • ozdek  (05.04.19 00:15:04)
İngiltere'de hesabı olan kişi USD hesabı açsa? Orada banka işleri daha zor ama bi şekilde açar herhalde.

İnternet bankacılığından swift 60tl'ydi galiba en son(Garanti kullandım ben). Bir de giderken aradaki bankalar biraz kesiyor benden 6 pound mu ne kesilmişti. Miktara göre yüzde mi yoksa sabit mi bilmiyorum ama onu. İngiltere'deki bankaya da bir sormak lazım.

Kriptopara işi tamam çok hızlı ama İngiltere adamı kanser eder, "para nereden geldi" diye keserler seni. Arkadaşım HSBC'ye hesap açtıramadı kaç ay, babası para yollayacaktı "babanın para kaynağı ne" diyip durdular :D Lloyds Bank o konuda çok daha rahattı bu arada.
  • nhk ni youkosu  (05.04.19 00:29:12)