[]

Tırnak nasıl düzeltilir

Yaklaşık 1 ay kadar önce ayak baş parmağımı yanlışlıkla derin kestim.

Çıkarken hafif et keserek çıkmıştı. Sonra normal boyuna indirdim. Düzelmiş gibiydi ama şu anda tekrar görünmeyen bir yerlere batıyor.

Yalnızca 1 yanlış kesimin sonucu tırnak çektirmek olmasın lütfen.

2-3 ay hayvan gibi uzatsam falan kurtulur mu? Napçaz?

 
tırnak batmasının evreleri vardır, erken evredeyse çekilmesine gerek kalmaz ama pedikür vs riskli olur, bu dönemde doktora gitme ve doğru bölgeyi törpülemek gerekir. doktorların uyguladığı bir teknik daha var adını hatırlamıyorum, senin durumuna hangisi uyguna onu uygular.


  • denef  (01.04.19 14:10:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.