hangi laptop?

bütçem 4bin tl'yi geçemeyecek. i5, 8.nesil işlemcili ve ssd'li aşağıdaki laptopları buldum. oyun oynamam diyebilirim, oynarsam da counter strike 1.6 ya da fm oynarım en fazla. daha çok yazılım için kullanacağım, elimdeki laptop artık o kadar yavaşladı ki android emülatörü en son 10 dk'da açınca yeni bir laptop almam gerektiğine karar verdim.

Sizce hangisi? benzer özellikleri var aslında ama siz olsanız hangisini alırdınız? 14 inç olduğu için 1.si daha mantıklı geldi bana, ufak ve belki biraz daha hafiftir diye. ama dell de lenovo'dan daha iyi bi marka gözümde, böyle düşününcede 2. ye kayıyorum. 3.sü de sanki daha ince ve estetik gibi.

1)www.hepsiburada.com

2)www.hepsiburada.com

3)www.hepsiburada.com

Almadan önce kesinlikle vatan teknosa mediamarkttan falan Klavyesini, kasasını ekranın görüş açısını inceleyin. Sırf fiyatı yüzünden özelliği olup işlevi olmayan laptopa para dökmeyin. Amazondaki yorumları inceleyin. Belki eski asuslardaki gibi menteşesi kronik sorunlu olabilir vs vs. Ne aldığınızı iyi bilirseniz uzun süre kullanmanız buna bağlı olarak artıyor.

  • bahoho  (27.03.19 14:02:33)
ilki küçük ve hafif evet ama numpad'i yok.

ekran kartı olarak hepsi giriş seviyesi aynı hemen hemen ama 3.nün ekran kartı aralarında en iyisi. açıkçası senin önceliklerine tercihlerine kalıyor.

hafif dersen ilki, hafif olmasa da olur dersen 3. benim gözümde de lenovo dell'den daha iyi bi marka ve söz konusu bilgisayar ise marka umrumda olmaz.
  • washe  (27.03.19 14:04:27)
Bohoho+1
Onun dışında www.amazon.com.tr
Ben olsam 3300tlye bunlardan daha iyi ve daha donanımlı paylaştığım makineyi alırdım. 1,7 kg ve uzerinde mx150 ekran kartı var, klavyesi aydınlatmalı. Oyun oynamasaniz dahi size gtx1050ye yakın performans sunar, ara sira oynadığınız tüm oyunlarda tatmin eder.

Bunun dışında lenovo v330 parmak izi girişi, typce girişleri ve m2 ssd sata destegi ile güzel makine tavsiye ederim.
Dell'de Ayrica m2ssd yok, o ssd sata 3 üzerine takılmış bir ssd. Ya da dvdyi sökeceksiniz. Almadan evvel dell türkiyeden teyit ettirdim.
  • karacigerim vur kadehlere  (27.03.19 14:08:26 ~ 14:10:29)
karaciğerim'in verdiği linkteki acer daha makul bence de

  • washe  (27.03.19 14:13:56)
3 diyorum ben.
Ideapad daha üst sınıf diğer lenovo'dan.

  • bos gezenin bos ustasi  (27.03.19 14:16:41)