Dudak kenarlarında yara

Ne bu? 1 haftadır geçmedi, ağzımı açınca falan acıyor. Dudak kremi sürüyorum ama bi halta yaramadı. Başka bir şey sürmem gerekiyorsa ne süreyim?

Şöyle:
s3.eksiup.com

fotoyu açmayın korkunçlu.

vitamin eksikliğinden iyileşmiyor. bol bol meyve sebze yemelisin. özellikle c vitaminli olanları tercih et.
  • diffarentiationation  (17.03.19 23:36:47)
@diffarentiationation dsakdopsakpo O kadar değil la inanmayın açabilirsiniz :D

  • eazy  (17.03.19 23:38:11 ~ 23:39:03)
b12 eksikliğinden oluyor genelde. vazelin sür iyi gelir. düzgün beslen :)

  • tabirimekruh  (17.03.19 23:38:49)
Bu bende de olmuştu. Doktor dönem dönem mevsim geçişlerinde olabileceğini hatta stresin de tetikleyici olduğunu deyip b vitamini hapı ve hamazinc adli bir krem vermisti. Birlikte kullaninca bu ikisini iyi geliyor.

  • Amaranta ursula  (17.03.19 23:44:35)
"Cheilosis" veya "keylozis" olarak geçer. Üstteki arkadaşların dediği gibi genel manada özbakım eksikliğinden kaynaklanır (düzgün beslenmeme [ağırlıkla vit-B2 eksikliği], stresli bir dönemden geçme, alkolü fazla kaçırma, hepsinin bir arada olması vb).

İyi beslenip uyku düzeninizi oturtun, düzelecektir. İnat edip düzelmezse cildiye veya iç hastalıkları -hangisi size uygun gelirse- polikliniğine başvurabilirsiniz.
  • gonion  (17.03.19 23:45:31)
Aynısı bende de oluyordu. Genelde grip üst solunum yolu enfeksiyonları öncesi veya sonrasında ortaya çıkıyor.
Bağışıklık sistemi düşüklüğünden oluyor. İyi beslen, uykunu al, mümkünse spor yap.
Bu arada herhangi bir krem işe yaramıyor boşuna kullanma bence.
  • filipis  (18.03.19 01:01:37)
angular cheilitis dediğimiz şey bu. çok karbonhidratlı beslenme, şeker hastalığı gibi nedenleri de olabiliyor.

  • neverlose  (20.03.19 16:35:06)