[]

Sigara İçmeyenlere Bir Soru

Hayatımda hiç ağzıma bile sürmedim bu mereti, varlığından bile iğreniyorum. Zaten sigaralı mekanlara oturunca bile başım ağrır, eve gidince bütün üst başı direkt kirliye atıp kendim de yıkanırım ki en ufak kokusuna tahammülüm yok. Klasik içmeyen rahatsızlıkları yani.

Ama arada (son zamanlarda arttı diye ilgimi çekti) böyle fosur fosur sigara içtiğimi görüyorum rüyamda. Sonra "aa sigara, ne zaman başladım ki ben? e insanlar böyle içiyormuş demek ki, peki niye öksürmüyorum?" diye sorgulayıp sonra "e nasıl bırakıcam şimdi bunu? Bari bir nefes daha çekeyim" diye iyice geriliyorum. Bir de akciğerlerime giden o zehri görüyorum bazen ve garipsemiyorum, ehe. Sonrasında da uyanıyorum zaten.

Sizde de bu şekil tekrarlayıcı rüyalar oluyor mu?

Teşekkür ederim.

Ekleme: Yanıtlara göre bakarsam bende ve rüyalarımda bir tekrarlayıcılık var galiba. Yetiş ya Freud, yetiş ya Jung!

 
olmuyor. hiç sigara içmedim rüyamda.


 • sutlu nescafe  (15.03.19 16:01:20) 
Hiç sigara içmedim. Rüyamda da hiç sigara içtiğimi görmedim.


 • battal gemalmaz  (15.03.19 16:03:12 ~ 16:08:50) 
hic olmadi.


 • pilav  (15.03.19 16:04:52) 
sigarayı bıraktığım dönemde, rüyamda sigara içtiğimi görmüştüm. rüyamda sigara içerken ulan o kadar zorluk çektik sigarayı bıraktık şimdi işin gücün yoksa bütün o zorluklarla baştan mücadele et diye düşünüyordum.

galiba bir nevi ya tekrar sigaraya başlarsam korkusu idi galiba.

sizin de içten içe ya sigara içersem korkunuz olabilir.
 • belkider  (15.03.19 16:26:13) 
sigarayı bıraktığım dönemde nerede ise her gün görüyordum. Her gece Marlboro light içip duruyordum. İşin garibi bu sigarayı da içnezdim.


 • ground  (15.03.19 16:29:26) 
Sanki bana da "ya sigara içme iradesizliği gösterirsem" korkusu gibi geldi. Rüyadaki o telaş vs. normal değil çünkü. :D


 • piremses  (15.03.19 16:45:34) 
ben de senin gibiyim sigara konusunda ve arada görüyorum öyle ben de içtiğimi.
sanırım korku odaklı, annem küçükken yemin ettirmişti içmeyeceğime dair :)
gerçi bende irade olayı da değil istesem de içemem zaten artık, kokudan tiksiniyorum.
 • high hopes of the sozluk  (15.03.19 17:43:49) 
Sigarayı bir süre içip bırakmışlığım var ama çok uzun süredir düzenli içici değilim. Bıraktığımdan beri içtiklerim bir paketi az geçer. Çok ender de olsa canımın çektiği oluyor.

Buna karşın hayatımda bir kez bile kendimi rüyamda sigara ya da başka bir tütün ürünü kullanırken görmüşlüğüm yok. Sen mhtemelen kafayı fazla takmışsın ve o yüzden sürekli bunu görüyorsun.
 • hayvan pandikoglu  (15.03.19 19:22:02) 
hic icmedim, konuyla alakali ruya da gormedim.


 • cooperr  (15.03.19 19:31:56) 
Sigarayla gerçekte de rüyalarımda da zerre kadar yakınlığım olmadı bu yaşıma kadar.


 • ms brownstone  (15.03.19 19:51:31) 
Hiç bağımlı olmadan ara sıra ver bi dal deyip içmişliğim var. Normalde sürekli içici olmadığım için içerken çok da rahat içmem, aman başlarsam gibi bi korkum hiç olmadı demir gibi irademden dolayı... Ve ben de rüyamda sık sık görürüm sigara içtiğimi fosur four, keyifli keyifli. Neden diye ben de düşünüyorum ertesi günü.


 • olutaklidi  (15.03.19 20:34:24) 
sigara ile alakalı değil ama genelde normal hayatta yapmadığım şeyleri rüyamda görmüyorum. Amma uçtuğumu falan gördüm ne alaka o kısmını bilmiyorum beyin işte de geç. takıldıkça saplantı haline gelir.

Ha bazende birkaç bölüm dizi izleyip yattığımda o dizi konusu ile alakalı rüya görebiliyorum. Bu şekilde son zamanlarda takıldığın bir durum olmuş olabilir. Geçer zamanla.
 • basond  (15.03.19 21:04:42) 
hiç olmadı. hiç de içmedim hayatımda sigara.

ama içki için aynı şeyi yaşadım. bin kez rüyamda şarap içtiğimi gördüm, sonra denemek için şarap satın aldım. bir yudum içtim, midem bulandı. bir daha içeyim dedim belki şimdi güzel gelir diye. yok olmadı. :D bir daha da görmedim rüyamda.
 • dont eat me  (15.03.19 21:29:04 ~ 21:30:21) 
Sağlıkli olmaya ilişkin kaygılarının bir uzantısı olabilir o rüya.


 • encokbenisevinnolur  (15.03.19 21:35:22) 
Psikiyatri hocam şöyle bir şey söylemişti " Bir anne hep çocuğunun başına bir şey gelecek diye düşünüyor, Allah korusun ya merdivenden düşerse ya araba çarparsa, diye korkular barındırıyorsa aslında içten içe bu durumun olmasını istiyor olabilir" Yani senin durumunda biri bir şeyi ne kadar çok red ediyor kötülüyorsa içten içe onu istiyor da olabilir. Ben demiyorum hocam söylüyor. Ben zaten hocanın verdiği örneği hala kabullenemiyorum :) tekrar eden rüyaya gelirsek, ben yükseği çok seven, yüksek yerlerde huzur bulan biriyim. Geçen aylarda tekrar tekrar yükseklere çıktığım ve aşırı derecede korktuğum, huzursuz olduğum rüyalar görüyordum. O zamanlar çok belirsizlik vardı okul hayatımda, işsiz kalmıştım yeni yeni şimdi belirsizlik kalmadı ve artık rüyalarımda huzursuzluk ve korku yok. Bununla ilgili bir şeyler olabilir.


 • askywalker  (16.03.19 13:11:10 ~ 13:12:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.