[]

Ne zaman duş alayım

Talihsiz bir olay sonucu bir an için bayılıp başımı yere çarptım. Yaklaşık 2 saat sonra başımın kanadığını ve ufak bir yarık oluştuğunu fark edip acile gittim. 4-5 tane zımba basmak suretiyle başımdaki yarığı diktiler. Dikiş yapılan yerdeki acil doktoru 2 gün duş almamam gerektiğini söyledi.

Sonrasında tomografi için üniversite hastanesine gönderdiler. Oradaki acil doktoru ise ertesi gün duş alabileceğimi söyledi.

Olay çarşamba günü gerçekleşti. Ben yine de 2 gündür duş almadım. Çünkü yara hala sızlıyor ve yürürken falan bana rahatsızlık veriyor. Söz konusu yerin ıslak kalmaması için ve çabuk kapanması için, sizce artık duş alabilir miyim? Ya da birkaç gün daha beklesem mi?

 
ben olsam ya beklerim ya da bone takarım. olmadı poşet, streç film vs.


  • sutlu nescafe  (15.03.19 11:48:55) 
bekleyin.


  • sanat guresi  (15.03.19 11:51:18) 
başınızdaki yarayı ıslatmayacak şekilde duşa girebilirsiniz
kafanızı ıslatmak içinse bekleyin bence de.
geçmiş olsun
  • interview with the vampire  (15.03.19 11:55:32 ~ 11:55:43) 
dikiş atıldıktan 24 saat sonra eğer düzgün dikiş atılmış ve yara normal şartlarda iyileşmeye başlamışsa enfeksiyon riski çok büyük bir oranda düşüyor, biz pansuman ile sadece temiz kalmasında yardımcı oluyoruz, yine de ben pek yıkama hevesinde olmazdım açıkçası.

zaten nasıl canının yanacağını anlasan orasını yıkadıktan sonra hiç böyle bişeye kalkışmazsın.
  • killerbee  (15.03.19 11:59:30 ~ 12:00:35) 
kafayi sarmalayip vucudumu yikarim. bir de mumkunse siz dustayken evde birileri olsun. sicaktan buhardan gene bayilma ihtimaline karsi.


  • jimicik  (15.03.19 12:39:49) 
Alma, bekle. Olasi bir enfeksiyon ile ugrasmak istemezsin.


  • unabomber  (15.03.19 13:15:41) 
beklemelisin. duşun acelesi yoksa biraz daha bekle.


  • koela  (15.03.19 14:00:39) 
Ben olsam kafami islatmadan vücudumu sabunlar ve o sekilde dus alirdim.

Hatta bu benim her sabah yaptigim sey. Saclarim uzun ve kivircik, 5 günde bir yaglaniyor.
Ben de sacimi tepede toplayarak dus aliyorum.
  • chitosan  (15.03.19 14:50:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.