Windows 10 Yasal Key

eksisozluk.com

Okuyunca aklıma geldi, MediaMartk'tan PC aldım, içine de orijinal Windows yüklettim herhangi bir şifre vermediler önceleri kasaya yapıştırıyorlardı.

Benim bu pc boşa çıktı diyelim, ben windowsu başka bilgisayara kurmak istersem nasıl yasal keye kavuşabilirim?

google'da arat, mevcut windows 10 key'ini gösteren programlar vardır illaki. o key'i sağlam bi yerde saklarsın

  • washe  (15.03.19 10:57:04)
windows 10 anahtarı biosa mı ne yüklü geliyor bildiğim kadarıyla. ya da anakarta eşleştiriliyor. anahtarı bulup yeni bilgisayara girsen bile çalışmama ihtimali var. microsoftu arayıp yeniden etkinleştirme yaptırman gerekebilir.

  • sutlu nescafe  (15.03.19 11:43:36)
2017 eylülde n11'den aldım bi key. o zamanki masaüstü pc'im ile kullandım. onu değiştirdim yakın zamanda. aynı key'i şu anki masaüstü pc'imde de kullandım ve aktifleşti.

sutlu nescafe'nin dediği gibi de olabilir. yani benim key'im transfer edilebiliyordur ama başka key sadece tek bir pc (anakart, bios etc.) ile kullanılabiliyordur.

açıkçası n11 ve benzeri yerlerde çok ucuza key bulunuyor ve bi süre sonra key kara listeye alınsa ya da başka pc'de kullanılamıyor olsa bile şahsen ben üzülmem o para için, gider yenisini alırım :)
  • washe  (15.03.19 11:53:14)
Sütlü nescafe+1
Laptoplarda bioas gömülü gelir o key ve o donanım ile kullanılır ve lisanslanır. O keyi başka şekilde kullanamazsın.

  • karacigerim vur kadehlere  (15.03.19 12:40:29)
@washe, 50-60 tl versem ben de üzülmem ama orijinal diye toplama bilgisayardan epey bir fazlaya geldi. Orijinal lisans parası neyse onu ödedim.

  • liberal  (18.03.19 17:13:39)