[]

kedi kusması (ilk defa başımıza geldi)

11 aylık bi kedimiz var, kendisini çok severiz, aşılarını kontrollerini aksatmayız. kendisi orta uzun tüylü, tüylü kediler kusar gibi bir genel kanı var sanırım ama bizim kedimiz bu güne kadar hiç kusmadı. malt macunu veriyoruz, muhtemelen bunun faydası da olabilir. yarım saat önce duşa girmeden baya bi su içtiğini gördüm, genelde bu saatlerde malt macununu veriyorum, biraz da o kadar suyun üstüne yanlış mı acaba şüphesiyle macunu verdim. duşa girdim çıktım bi baktım benden sonra banyoya girip tuvaletinin önüne kusmuş. hardal rengi ve çoğu su kusmuğunun. alışık olmadığımız için hiç bir fikir yürütemiyorum , su üstüne macun mu tetikledi, ki kardeşim de baya oynamış arkadaşla, belki o rahatsız etmiştir üstüne. tüy kusması değil çünkü tüy göremedim kusmukta. üşüttü mü acaba diyorum ama halsiz değildi pek. gözlemleyeceğim ama önemli bişey değildir di mi? ve şimdi yatacağım mesela, dikkat etmem gereken veya kusunca yapılması gereken acil bir şey var mıdır?
 
tüy kusmaya çalışıp normal de kusmuş olabilir. köpük köpük olabiliyor kusmaları. takip edin biraz ama bir şeyi yoktur büyük ihtimal


  • oscar  (15.03.19 00:34:30) 
Mama değişimi ya da farklı gıda karşısında mideleri çok hassas olduğu için tepki verebilir. Patiye/tüye değen bir kimyasalı -temizlik ürünü gibi- yalamış da olabilir. Bizim bebik de ishalken kusup pek telaşlandırmıştı. Verdiğim ilaca tepki imiş sebebi.


  • Etanglement  (15.03.19 00:40:34) 
benim de uzun tüylü bir kedim vardı, iran-van kırması, bembeyaz, tüy yumağı. o da çok sık tüylerini kusardı, veteriner endişe gerektirecek bir durum olmadığını söylemişti, çim yediriyorduk. ama halihazırda tüyleri çıkarmak için malt macununa ihtiyacı oluyorsa ve tüy çıkarma harici kustuysa gastrit de olabilir, tekrarlarsa veterinere göstermekte fayda var.


  • QweAsdZxc  (15.03.19 00:46:29) 
acil bi durum yoktur herhalde değil mi? gece uyuyamam yani aklım kalır. sürekliliği ve tekrarlanmasına göre götüreyim veterinere.


  • eksisozlukokuryazari  (15.03.19 00:48:53) 
1 günde 3 kere falan kusmuyorsa, kusmuğunda kan falan yoksa sorun yok. Kediler kusan hayvanlardır.


  • bos gezenin bos ustasi  (15.03.19 01:39:50) 
Yemesi içmesi kakası normalse , morali yerindeyse endişe edecek bir şey yoktur. Tüy kusacam derken son içtiği suyu çıkarmıştır. Gözlemlemek gerek.


  • rakidabalikolsa  (15.03.19 02:25:51) 
çok yediklerinde de kusuyorlar. mamayı çok koyduysanız bu akşam eğer onu çıkarmıştır.


  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (15.03.19 02:37:30) 
çok su içmek etkiliyor kusmayı. kusmanın ne sıklıkta olduğunu kontrol edin, iki günde 1 filansa veterinere götürün ve lütfen test yaptırın. soğuk algınlığı derlerse inanmayın, virüs testi yaptırın. kedimi maalesef bu teşhis sebebiyle kaybettim. : (

geçmiş olsun. kontrol edin kusma aralığını...
  • amelie poulain  (15.03.19 02:40:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.