[]

İngiltere'de doktora eğitimi

İngiltere'de doktora yapmak istiyorum ancak para yok. Nasıl burs bulurum? Burslar sadece eğitim ücretlerini mi kapsar?

Bir de İngiltere'de 2-2,5 yılda doktora biter mi? Sefalete minimum süre katlanmak istiyorum.


 
hiç tavsiye etmiyorum. zengin hobisi olabilir anca. kiralar pahalı, hayat pahalı ne işiniz var. paranız varsa gelin tabi. ayda 2 bin pound yaşam masrafı koyun. donanımhaber ölücüsü gibi yaşarım geçinirim diyorsanız 1250 pound koyun. 750 zaten oda kirasına gider. daha bunun yolu yemeği bilmemnesi var. ayrıca okul ücretini üstüne koyun.
bursu kendinizin araştırması gerekiyor ne yazık ki. bu masrafları karşılayan bir burs varsa durmayın gelin. burada basit bir bürokratik işlem 2 ay falan sürüyor. doktoranın 2 senede biteceğini hiç sanmıyorum :) ama denersiniz.

  • ozdek  (15.03.19 00:56:48) 
hangi alanda doktora yapacagini bilmiyorum, ama eu disindan gelenlere burs cok zor. en az 20 bin pound civari okul ucreti odersin, belki okul bu ucreti karsilar, ama cep harcligi icin ya yari zamanli calisacaksin ya da cebinden yiyeceksin. doktora sirasinda da calismak zor hani, cok yorulursun 5 yilda bitmez. aylik giderin yasayagin sehre gore 600-650poundtan baslar, ucu yok. benim yasadigim yerde 300-350 pounda oda bulabilirsin, ama cambridge-bristol-londra-oxford gibi yerlerde 700poundtan asagiya oda zor..

2 yilda bitiren duymadim, ama 2 yil 8 ay vardi. bunu yapanin doktorasinda yeni bir sey yaptigi soylenemez. (eger duyduysan) meb bursiyerleri baz alma, cogu master tezi duzeyindeki islerini doktora tezi diye teslim ediyor. okuldan bursun olursa, o burs icin seni saglam calistirirlar..

konunun bilmiyorum, fen edebiyat ya da muh doktarasi yapacaksan bati avrupa'da bir ulkeyi secmek daha karli olacaktir.

ayrica ingiltere icin suraya bakabilirsin: jobs.ac.uk ; illa ingiltere olacak dersen, prof ve lecturer'lara email at-cv'nin koy calismak istedigin alani yaz. belki ellerinde ilani olmamis, ama acilacak bir pozisyon vardir. senin uzerine projeyi yazarlar.
  • ubi dubium ibi libertas  (15.03.19 02:44:41 ~ 02:47:12) 
Burs bulmak istiyorsan arastirma konu veya bölüm ismini google'a yazip sonuna da scholarship yazarak bulabilirsin.
Bursun kapsami her programda degisir ama temelde senden egitim ücreti almamalari ve üzerine yasam giderlerini karsilaman icin aylik baglamalari lazim.

Doktora 2.5 senede bitmez. Adamlarin bir bildigi var ki min. 3 sene oluyor o programlar.
  • chitosan  (15.03.19 15:27:08) 
fen edebiyat-muhendislik vs ile ilgileniyorsan suraya bakabilirsin: www.diamond.ac.uk


  • ubi dubium ibi libertas  (15.03.19 23:44:19) 
Geçen hafta Londra'daydım. Hayvan gibi pahalı bir ülke. Çok iyi araştırman gerekiyor. Geçinmene yetecek para çıkmazsa çok çok çok zorlanırsın.


  • faith no more  (15.03.19 23:51:25) 
hangi bölüm? ekonomi, istatistik, ekonometri vb. alanlarında ise ESRC'yi araştırmanı tavsiye ederim. cillop gibi burs. londra dışında her yerde çok rahat yaşarsın. karşılığında hiçbir şey istemiyorlar. okul ücretini ödüyorlar. aylık burs veriyorlar. araştırmalar için de ayrıca ödenekleri var. ama yanlış hatırlamıyorsam sadece yukarıda saydığım alanlarda eu dışındakilere burs veriyorlar. ama şunu da tavsiye ederim. güzel bir research proposal yazıp çalışmak istediğin alandaki hocalara gönderebilirsin. doktoraya başvurmak istiyorum danışmanım olabilir misiniz vs. gibi. eğer hocadan olumlu bir dönüş alırsan da burs imkanları nelerdir diye sorup, zorlayabilirsin. bazen bölümün kaynaklarına göre asistanlık karşılığı burs da verebiliyorlar.


  • bukade  (16.03.19 00:02:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.