[]

ÜBER Fiyat Hesaplaması

Überin bazı saatlerde bazı lokasyonlara uçuk fiyat çekmesi bazı saatlerde de kalabalık bile olmasa bulunduğunuz lokasyona göre her seferinde farklı fiyat çekmesi taksicilerin yaptığından ne kadar farklı ben anlayamadım.

Bu adamları her türlü taksiciye tercih ederim ama yaptıkları şey taksicinin oraya götüremem ya da para üstü veremem demesinden zerre farklı değil ki? 10km mesafeye 110tl istemekle ben oraya gidemem bu saatte demenin ne farkı var?

Kısa mesafe gidemem demekle kısa mesafe giderim ama 30tl alırım demek aynı şey değil mi? ÜBERle 100 üzerinde yolculuk yapmışımdır hesapladığımda taksiden daha fazla ödemişim. Daha konforlu eyvallah ama taksi alternatifi olamamış benim açımdan. Hesap puanım 4.95 tam 5 yıldız değilim diye mi fiyatlandırmam böyle acaba?

 
Überxl olduğunu unutmamak lazım. Kısa mesafe ve tek kişi için saçma fiyatlar. 3+ kişi gibi düşününce halen çok uygun taksiye oranla.

lyft gelirse belki taksi ve uber e ayar verebilir.
  • angelofdeath  (13.03.19 11:24:06) 
Trafikte geçecek vakitten dolayı fiyat artıyor herhalde. Uber aslında bir restoran gibi. Restorana girdiğinizde sizden alacağı para masa başı bellidir. Bazı yerlerde adiston kavgası yapmamızın nedeni budur. Ortalamadan farklı bir sipariş verdiğimizden dolayı masa başı para hesabı şaşmış ve hesap şişirilmiştir. Masada içki varsa hayatta anlaşılmaz. Anlaşılırsa hata olmuş der geçeriz denir.
Uber bence tam olarak bunu yapıyor. Tek farkı baştan söylediği için dürüst oluyor. Taksicilerle de aynı mantık olmalı ama tarifeleri var.

  • ozdek  (13.03.19 11:38:15) 
Sofor profili arasinda ucurum var. Aracta oturuken sari takside sofor degisimi bile oldu. O kadar boktanlik yasadim. Fazla para almaya calismalarini, surekli igrenc kari kiz muhabbeti yapmalarini geciyorum bile. Uber en azindan fiyati onceden soyluyor. Iki yuz metre yuruyorum fiyati yine dusuyor. Bir sorun oldugunda ucret iadesi yapiyorlar. Hizmet farki var.


  • Traveler  (13.03.19 12:02:32) 
Amerikada calisan arkadaslarin youtube videolarindan gördügüm kadariyla, fiyatin degismesi o civarda az araba bulunmasindan kaynaklaniyor.

überi bilmiyorum ama diger alternatiflerinde böyle durumlar olunca, sürücüye %300 bonus kazandiran durumlar dahi oluyor.
  • VIPCH  (13.03.19 12:05:55) 
Surge pricing denen bir şey var. Yoğunluk varsa, fiyat yüksek oluyor. Şu anda istanbulda über araçlarının bir çoğu ceza yediği ya da bağlandığı için artık über bulmak çok zor, dolayısıyla sürekli "yoğunluk var" modunda alet, ben kullanmayı bıraktım o yüzden istanbulda.

Yurtdışında da böyle. Havaalanına gitmemiz gerekiyordu Paris'te, yağmur yokken gayet normaldi, bi yağmur bastırdı neredeyse %50 fark etti hesap.
  • roket adam  (14.03.19 16:23:11 ~ 16:23:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.