Bankacılık sınavlarına nasıl hazırlanmalıyım?

Merhaba arkadaşlar,

Gözüme kestirdiğim birkaç bankacılık sınavı var. Ama ortada bir sorun. O da sayısalımın kötü olması. Yabancı dil bölümünden mezun oldum. Matematikle, geometriyle aram yok. Ancak içinde bulunduğum işsizlikten dolayı bir alternatif olarak görüyorum. Mat 1 i zorlasam yaparım da mat 2' ye gelince devrelerim yanıyor. Bu sınavlara hazırlanırken çok iyi yardımcı olacak kitaplar varsa önerir misiniz? İşin doğrusu okuldan mezun olalı 2.5 yıl olmuş, kitapla defterle bi alâkam kalmamışken nasıl başlarım çalışmaya bilmiyorum. Yoksa benden bir yol olmaz diyip sallasam mı? Teşekkür ederim.

bankacılık sınavıyla mat 1- 2 nin ne alakası var? bankacılık sınavlarında daha çok genel yetenek tarzı sorular soruyorlar. bu sorudan ünv mezunu olmadığını anlıyorum?

  • yeahbutso  (13.03.19 11:36:22)
Gayet de üniversite mezunuyum. Yabancı dil mezunu olduğumu söylemişim zaten. Birkaç defa bankacılık sınavına girdim zaten. Mat 2 olmasa bile geometri ve mat 1 soruları gayet de vardı. Matematiği lisede bırakmış biri olarak zorlanıyorum. O yüzden sordum.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (13.03.19 16:31:35)
kamu bankaları gişe hariç ales tarzı ya da mat 1 mat 2 li sormaz. müfettişlik sınavları içinse kpss alandan hallice sorular gelir.
özel bankalar neredeyse her pozisyon için ales kıvamında sınav yapıyor.
kısa cevap: ales çalışır gibi çalışacaksınız.
müfettişlerde zaten alan kısıtlaması olur alan yapsanız da almazlar yüksek ihtimalle.
  • Efoody  (13.03.19 16:46:27 ~ 15.03.19 13:10:38)