[]

Pasaport yenilemesi gerekiyor mu?

Bitiş tarihi 20 kasım 2019 olan pasaportumu 26 haziran gidiş ve 10 temmuz dönüş olacak şekilde kullanabilir miyim?
Bir yerde 6 ay kalmış ise pasaport geçerliğinin bitmesine yenilemek gerekiyormuş diye okumuştum.
Nedir doğrusu?


 
eger vizeye basvurursan en az 6 aylik istiyorlar genelde. Ama basvurmak zorunda diilsen kullanabilirsin


  • tezek  (09.03.19 13:04:13) 
vizeden bağımsız olarak bir çok ülke ülkeye girerken min. 3 veya 6 ay geçerli pasaport istiyorlar. Girişte vizenizin bitmesine iki gün kalmış olabilir veya zaten vizeniz iki günlük de olabilir, ama pasaport öyle değil.


  • burfak  (09.03.19 13:31:24) 
O ülke 3 ay mı 6 ay mı ne istiyor bak, dışişleri bakanlığının sitesinde mi ne vardı.

1.arkadaşın söylediği doğru değil, vizesiz gideceksen bile istiyorlar, havaalanından geri dönersin. Yeşil pasaportlu arkadaşım 6 aydan az süresi kaldığı için Sabiha Gökçenden geri döndü. O zamanlar bilmiyorduk araştırmamıştık ders oldu bize.
  • nhk ni youkosu  (09.03.19 13:44:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.