tez yazmaya başlamak

kaynak taradım, kullanacağım kaynakları edindim, içindekiler bile çıkardım. Mendeley kurdum...

şimdi ben onlara bakıyorum, onlar bana. başlama kısmını uzun tuttukça uzaklaşıyorum daha fazla.

şimdi nasıl bir yöntem izlemeliyim.
A) kaynaklarını oku, okurken mendeley'e gir, kullanacağın yerleri word'e yaz.

B) kaynaklarını okurken içindekiler planında, gerekli bölümlere kaynaklarını yaz, tez yazmaya geçtiğinde ilgili kaynaklara tekrar gidersin.

C) diğer

nasıl başlayayım?

Konu başlıklarını belirle. Ana başlıklar alt başlıklar planı yap, yani genel akılı belirle. Sonra içini doldur. Zaten gereksiz başlıkları çıkarıp yeni başlıkları kendiliğinden eklediğini göreceksin. Başarılar

  • intihar etsem de kendime gelsem  (07.03.19 22:53:13)
Aynen @intihar etsem de kendime gelsem belirttiği gibi öncelikle dispozisyon oluşturmak önemli. Ben her ana ve alt başlık için ayrı word dosyaları açıyorum. Konu ile ilgili yerleri okudukça bu wordlere kopyalıyorum. Daha sonra wordleri tek tek açıp bir akış oluşturmaya çalışıyorum.

  • pochina  (07.03.19 22:57:05)
Ben A yolundan gittim. Kaynakları buldum toparladım. Tek tek okudum. İşime yarayacak yerleri word’e kaydettim. Okuduğum her makalenin kaynakçasını da yazdım en başına. Sayfalarca bir word dosyası oldu. İlk belirlediğim kaynakları okumayı bitirince o word dosyasını tekrar okudum. Aynı konuyla ilgili olanları birleştirdim, alt başlıklar oluşturdum. Kullandığım makalelerin kaynakçasını da ayrı bir word’de oluşturdum. Kullanmadıklarımı sildim. Böyle böyle yazdım işte.
Yazılıyor merak etmeyin, biraz disiplin biraz da sabır lazım. Kolay gelsin.

  • şubatsonrası  (08.03.19 09:20:31)
1 yıldır erteleyip bir anda sadece yazmaya başlayan biri olarak önemli olan başlamak diyorum. Şu linktekiler de kesinlikle geçerli tez yazmak için:www.ab-ilan.com

  • reptillia  (08.03.19 13:11:11)