akyaka gökova'ya gideyim mi?

genel tatillerimi kas ve karaburun'da geciren biri olarak sizce bu sene akyaka gökova gideyim mi? sakinlik seviyoruz. eylül ortasi bir hafta kalacagiz. baska neresi olabilir bilemedik, ege tarafinda olmak istiyoruz. araba yok dalaman'dan gidebilecegimiz kolay bir yer olabilir.
akyaka diyorsaniz bir hafta ne yapalim orada? yüzme disinda baska sporla ilgilenmiyoruz.

geçen yaz oradaydık; akyaka sakin olmaktan çok uzak.

  • zgrydn  (07.03.19 19:06:05)
akyaka merkezde denize girecek bir yer yok öncelikle bunu bilin, etraftaki yerler güzel araba yoksa akyaka bu açıdan sıkıntı olur.
denize girmek için akbük yolundaki koylara veya direkt akbüke gidiyor insanlar akyakadan :) hiç değilse maden iskelesi tarafına gidin.
karaburunu bilmiyorum ama kaş'ta 4 gün (kaşın denizi güzel hakikaten) kaldım akyakada 2 sezon yaşadım.
akyakaya "uğrayabilirsiniz" zaten akyakanın içi 1 günde gezilir bitirilir, kahvaltı veya balık yenir, azmakta tekne turu yapılır, biter.
1 gün de akyaka çıkışlı büyük tekne turlarına ayırabilirsiniz. araba yoksa akyakada başka yapacak bir şey yok.
dalamandan havaş yol ayrımında GO'da indiriyor, akyakanın içine minibüsler giriyor.
yazınki kadar kalabalık olmasa da eylül ortasında da üniversiteler açıldığı için muğla ve izmirden öğrenciler oluyor.
  • niye ama  (07.03.19 19:37:26)
Valla ben 18 eylülde gittim geçen sene, bi hafta kaldım, bayıldım Akyaka'ya. Gayet sakindi, hiç kalabalık değildi. Hava da suyun ısısı da çok güzeldi. Bir gün Muğla merkeze gitmek dışında hep Akyaka'daydım, hiç sıkılmadım da. Tatilden beklentinin ne olduğuyla alakalı sanırım biraz. Ben denize gireyim, yatayım, akşam iki bira içeyim kafasında gittiğim için gezme tozma aramadım pek.

Lakin denizi hakikaten pek güzel değil :) İki saat yürüyosun hala diz boyunda kalıyor :) Maden iskelesi tarafını beğendim ama.
  • buff  (07.03.19 20:11:21)
Bizim amacimiz deniz aslinda kas bu anlamda cok iyiydi her yerden girebiliyorduk. Peki rahatca denize girecegimiz, denizi guzel tavsiyeniz var mi?
Araba olmadigi icin cok yer degistirmeyecegimiz bir tatil ariyoruz. Akyaka merkezin denizi guzel olsa bize yeterdi aslinda..

  • kaputt  (07.03.19 20:47:10)
Akyaka’ya n’olur gelmeyin. Sonra herkese anlatıyorsunuz dolup taşıyor memleket.

  • limondanhallice  (07.03.19 21:06:09)
arabasız akyaka çok sapa kalır. çok küçük bi yer ve denizi de aşırı dalgalı. eylülde datça sakin olur.

  • mikahakkinen  (07.03.19 23:05:37)
Datca selimiye yapsak o zaman 3 gun 3 gun?

  • kaputt  (08.03.19 00:57:36)