Şu dönemde abone olunacak en iyi ISP hangisi

merhaba...

bir kaç tane firmanın kendisine ait olan bir kaç yüz metrelik fiber altyapısını saymazsak, aslında bütün ISP'ler türktelekom'un taşeronu, türktelekom altyapısını kullanıyor, bunu biliyoruz zaten...
ama firmalar her ne kadar turktelekom'un internetini alıp sonra bize satıyor olsalar da fiyatlarıyla, paket seçenekleriyle, müşteri hizmetleriyle, taahhüt olup olmama durumuyla türktelekomdan satın aldıkları interneti daha güzel bir hale getirip müşteriye satabiliyorlar.

bu sebeple bugün abone olacak olsanız hangi ISP'yi seçerdiniz.

1-2 ay içerisinde türktelekom'la 24 aylık taahhütüm bitiyor, turktelekom "bedava veriyorum" dese devam etmeyeceğim..

sizce hangisine geçeyim.

(not: sokağımda fiber altyapısı yok. maksimum vdsl teknolojisi)

Uzun zamandır türksatçıyım, memnunum.

  • duseyazar  (05.03.19 21:10:28)
superonline, turktelekom, turknet kullandım. turknette taahhüt olmaması, kota/akn gibi şeyler olmaması, taşınma işlerinin süper basit ve masrafsız olması sebebiyle oyum turknet'e. internet kalitesi fln hepsinde aynıydı.

  • taurina  (05.03.19 21:36:32)
superonline fiber bayağı iyiydi çok memnundum. sonra başka şeyler kullandım idare eder servislerdi, şimdi de kablonetçiyim ya da turksat ya da uydunet hepsi aynı sanırım ve gerçekten çok iyi. hiç kesinti yaşamadım, gayet stabil ve taahhüt ettikleri hızı veriyorlar. tek sıkıntı bi defa taşınırken yaşadım absürt bir "taşıma" bedeli aldılar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.03.19 21:39:14)
Uydunetin elinde modem yok, 2. Elde bile bulunamiyor su anda.
Tasinma parasini da 150 tl yaptilar.

  • acemi  (05.03.19 22:05:17)
Turknet kullanıyorum 14 15 aydır, gayet memnunum, henüz bir sorunum olmadı. Arkadaşını getir diye bir kampanyaları var, bir şifre veriyorlar her aboneye; birileri bu şifre ile abone olduğunda hem şifre sahibi hem de yeni abone bir ay ücretsiz kullanıyor interneti. İsterseniz size şifremi veriyim, hem siz hem ben 1 ay bedava kullanalım demek isterdim ancak sesli müşteri hizmetleri olmadığı için diyemiyorum, bir sorun yaşarsanız hoş olmaz. O yüzden siz netspeed kullanın.

  • dayl  (05.03.19 22:14:56)
netflix'in verilerine bakarsak turknet 1. sırada...
ispspeedindex.netflix.com

steam'de de uydunet 1. sırada, turknet 2. sırada
store.steampowered.com (türkiye haritasının üzerine tıklayın)

uydunet'te sorgulama yaptım şimdi, bir alt sokağımda varmış ama benim sokağımda yokmuş, istesem de abone olamıyorum yani...
istikamet turknet gibi görünüyor.
  • appdata  (05.03.19 22:17:27)
Turknet. Kesinlikle sorunsuz. Çağrı merkezi yok olayına takılmayın çağrı merlezinden daha iyi çalışan bir ticket sistemi var. Zaten diğer firmaların çağrı merkezini aradığınızda da sizin yerinize onlar ticket açıyor. Bu zamana kadar 3 ticket açtım en uzun sürede çözüme ulaşan 2 saat kadar sürdü.

  • 16f628a  (06.03.19 09:28:23)
nasıl kesinlikle sorunsuz diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Siz sorun yaşamamışsınız belli ki, ben de yaşamadım ancak aylarca sorunu çözülmeyen insanlar var: twitter.com

  • dayl  (06.03.19 14:32:32 ~ 14:36:58)
Çevremde kullananların hepsi sorun yaşamadığını belirtiyorsa ve memnunsa benim için sorunsuzdur. Daha önce spln kullanıyordum ve verem ettiler şu an davalığız.unutmayın fiber harici adsl vdsl vs için tüm servis sağlayıcılar türk telekom alt yapısını kullanıyorlar. Arıza işlemleri de tt tarafından gideriliyor. 9 ay boyunca 3-4 dk da bir kopma oluyorsa ve dslam veya ankastreye gelen hatta bir sorun bulunamadıysa mutlaka kullanıcının donanımı ve iç tesisatı kontrol edilmeli ki bunlara da tt ekipleri müdahale etmez,sadece bilgi verir. Bu konuda servis sağlayıcışarın yapabileceği hiç bir şey yok malesef

  • 16f628a  (06.03.19 22:57:16)