tatil plani almanya-italya-hirvatistan

selamlar, münih'ten arabayla 4 kisi 5 saati cok gecmeyecek uzaklikta nereye tatile gidebiliriz?
arabada anne baba olacagi icin yol ne kadar kisa olursa o kadar iyi. gittigimiz yerde 3 gün civari kalip dönmek istiyoruz, tek amacimiz denize girmek, plaji olsun, aksamlari da yürümelik kücük bir merkezi olsun yeter.

hirvatistan tarafini bilenler belki oralari önerebilir. ben neresi deniz tatiline uygun anlayamadim. italya belki olur ama 4 kisi cok pahaliya cikabilir.

cok tesekkürler

trieste veya rijeka 5-6 saatlik falan yolculuklar hemen hemen.

italya genel olarak daha tatlı ama hırvatistan o kadar ucuz ki krallar gibi geçirirsiniz üç günü :D
  • isvicre rakisi  (04.03.19 18:29:12)
Italya’da avusturyalilar hep grado’ya giderler yakin diye. Trieste cok buyuk liman oldugu icin yuzmeye giden duymadim. Muggia kismi disinda girilmiyo zaten icinden.
Hirvatistan’da rijeka’dan asagi inmezseniz 6 saati gecmezsiniz. Krk adasi cok guzel.
Asiri ucuz olduguna ise katilmiyorum ama daha ucuzdur evet. Asiri ucuz degil ama :D
  • kuehles blondes  (04.03.19 19:16:54)
trieste'de muggia dışında kuehles blondes'in dediği gibi girilmez ama hoş güzel yer.

hırvatistan konusunda ben aşırı ucuz olduğunu düşünyüorum valla. mis gibi fancy dining restoranına gitmiştim viyana'da vereceğim paranın 3te birini falan verdim. daha büyük porsiyonlara ve kaliteli servise. günübirlik viyana'dan zagreb'e çıkmıştım. bütün gün yiyip içip dolaştık kişi başı 30 euro harcayabildik anca.
  • isvicre rakisi  (04.03.19 19:29:45)
o zaman trieste cok mantikli degil. peki rijeka’da denize giriliyor mu?

krk gercekten cok güzelmis orasi olabilir.
biz de palu diye bir yer bulduk, orasi da güzel gözüküyor, hic biliyor musunuz?
  • kaputt  (05.03.19 11:22:03)