Ayda 30 bin lira geliriniz olsa hayatınızda ne değişir?

Geliri 10bin ve üstü olanlar cevaplamasın

gezecek zamanım da olursa çok şey değişir. ama olmazsa neyleyim 30 bini

  • prasinos  (03.03.19 00:43:35)
Bekar er kişiysem ve boş zamanım varsa Kiev'de güzel bir hayat..
her gün uçuş var

  • kanlakarisikyagmur  (03.03.19 00:55:04)
Birlikte yaşadığım insanlar. Etrafımda olan insanlar. Kendi ailem hariç herkes değişirdi sanırım.

  • rakidabalikolsa  (03.03.19 00:59:13)
çok bir şey değişmez hayatımda. otomobile merakım var. bi onun güzelini alırdım. ailemi rahat ettirir kendi minimal yaşantıma devam ederdim. ölmeden önce de bir vakfa bağışlar göçer giderdim.

  • lukas  (03.03.19 01:04:05)
Kariyi bosarim

  • acemi  (03.03.19 01:12:23)
taşınırım ilk iş

  • windows95  (03.03.19 01:19:29)
bikac eksik disim var. dislerimi yaptiririm. daha fazla degisikligi kaldiramam. bunyem fakir, zenginlikte kalinca usutuyor.

  • Leonardo~Da~Vinci  (03.03.19 01:21:07)
Once araba alirim
Bilgisayarimi degistiririm
Pt tutup duzenli spor yapmaya baslarim
Dislerimi beyazlattiririm
Erteledigim enstruman ogrenme isini hizlandiririm
Dikis makinasi alirim
Gormedigim ulkelere seyahat ederim
Fakir fukarayi mutlu ederim
Burs veririm
Kiyafet cantayi daha kalitelisinden alirim
Dil kurusuna yazilirim ama ingilizce degil
Parasiyla yl yaparim ama tezli
Istedigim kurslar var onlara katilirim
Vs vs
  • dedim ben sana  (03.03.19 01:48:53)
Bu söylediklerinizin hiçbirini yapmazsınız boşuna hayal kurmayın.

Araba alırsınız, alışveriş yaparken fiyat düşünmezsiniz, gezersiniz ama fakir doyurmak, düzenli spor falan çocukça hayaller :)
  • catch the arrow  (03.03.19 02:04:00)
ayda 30 bin lira hiçbir şeye yaramaz

  • tabii lan manyak mısın  (03.03.19 02:25:51 ~ 17.03.19 14:19:38)
kendi kendime yetebiliyor olmak güzel olur. taşınırım. aileme yardim ederim. saglığım ve hobilerim için yeterli param olmuş olur. alışveriş yaparım, yurtdışına çıkarım.

umarım hala sabah 10 akşam 22 çalışmıyorumdur...
  • batlegolas  (03.03.19 04:31:24)
Sanat koleksiyonu yapmaya başlarım

  • fasulyek  (03.03.19 06:59:03)
Araba + ev + aile yardım + sık sık yapılacak yurt dışı tatilleri.

Spor zaten yapıyorum. Yeter ki vaktim olsun.
  • westblack  (03.03.19 08:40:30)
evliysen bir halt değişmez ;)

biraz daha insan gibi yaşamaya başlarsın.
  • tamamhosdiyonda  (03.03.19 12:16:02 ~ 13:26:23)
30k geliri olan insanın harcayacak zamanı olmaz
o sebeple çok bir şey değişmez
kimse 30k para verip de bir insanı haftasonu, bayramda 5'ten sonraları falan salmaz.
o para birikir anca akıllı kullanılırsa.
  • dedim dedim de kime dedim  (03.03.19 12:19:49)
Needles eşofman altı alırım, Rick Owens deri ceket, uzun hırka, klasik ceket alırım. Raf Simons ceket falan. Rag And Bone dan ceket, pantolon, sweat ne var ne yok alırım. Bu markalardan takılırım artık ve it gibi gezer içerim.

Bitti lan 1 saatte 30 bin lira :D
  • eazy  (03.03.19 12:44:31 ~ 12:48:53)
ya herkes 30k'yı nasıl harcayacağını biliyor ama sanırım nasıl kazanıldığını bilmiyor.
onu yaparım bunu yaparım ne güzel.
standart bir firma size 30k veriyorsa 52k firmaya maliyeti var 8k araç 3-4k yakıt 4k sofor desek
70k'ya çıktı maliyetiniz 5k'da firma içi harcama 75k. 6ayda 450k
firma en fazla %5 öder size toplam cirodan yani 9000k.
yani firmaya her 6 ayda en az 9milyon tl'lik iş bağlamanız lazım ki (tek başınıza) adamlar size bunu ödesin.
6 ayda işi bitirip parayı alıcan yanlış olmasın hesap.
hayal gücünüz niye bu yönde çalışmıyor?
  • dedim dedim de kime dedim  (03.03.19 13:15:31)
@dedim dedim de kime dedim

senin hesabın maaş olarak
kendi işini yapan için, esnaf için imkansız değil
maaşlı olarak almaya çalışırsan 45+ yaşında alırsın
kendi işini yapıp, esnaf iken bu paranın üstünü alanlar var yaşta 25.
çok büyütme yani kafanda, işi becer sende al
beceremiyorsan nakit paradan haber ver, öyle de alırsın bu miktarı ve üstünü

bu arada hayret "30 bin+ para mı lenciler" yazmamış daha :)
  • tamamhosdiyonda  (03.03.19 13:20:46 ~ 13:25:09)
@tamamhosdiyonda
senin dediğin işi ben yapıyorum 23 yaşından beri
flash news! öyle bir dünya yok.
  • dedim dedim de kime dedim  (03.03.19 13:21:42)
yaşam tarzı olarak çok fazla bir şey değişmez, aşağı yukarı yine aynı adam olurum ama zihinsel açıdan inanılmaz rahat, dolayısıyla muhtemelen çok daha özgüvenli ve mutlu birisine dönüşürüm. çünkü hayatımın yaklaşık son 10 yılını "mezun olup 3-5 bin lira kazanan bir adam olmak" için harcadım, harcıyorum. 2012'den bu yana elime aylık 600-1500 lira arasında (değişiyor) para geçiyor anca. mezun olmama daha yıllar var. mezun olunca da en iyi ihtimalle haftada 40-42 saat çalışıp (şimdi en azından öğrenciyim, yatıyom hehe= 3-4 bin lira falan kazancam. elimde bissürü para olacak ama "bana ne lan ilk hafta okula gitmem" deyip gezemicem, bi yere gidemicem.

velhasıl ayda 30 bin lira çok manyak süper bi şey olurdu benim açımdan. %60-70 oranında aynı olurdu hayatım ama geri kalan %30-40'lık kısım da işte insanların uğruna koca bir ömür verdiği kısmı teşkil ederdi. sonuçta muzla da dna'mızın %60'ını paylaşıyoruz. onun gibi.
  • der meister  (03.03.19 13:29:15)
Depresyonum biter

  • photo85  (05.03.19 00:06:19)